Oyunlarda meydana gelen ani FPS düşüşlerinin sebebi nedir?

İşletim sistemi
Windows 10

Don Vito

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
Radeon RX 5500 XT
Merhaba. Bazı oyunlarda oyuna girerken ve oyun içerisinde kasma olmamasına rağmen drop yaşıyorum. Bazı oyunlara ise giremeden bilgisayar donuyor. Bu dropların sebebinin donanımım hakkında olduğunu düşünüyorum. Ne sebeple olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bazı oyunlarda oyuna girerken ve oyun içerisinde kasma olmamasına rağmen drop yaşıyorum. Bazı oyunlara ise giremeden bilgisayar donuyor. Bu dropların sebebinin donanımım hakkında olduğunu düşünüyorum. Ne sebeple olduğunu nasıl öğrenebilirim?
Genelde Ram problemi diye biliyorum anlık drop.

Ekran kartı driver sürücüsünü değişmeyi denediniz mi? Aynı driver sürümünde daha önceden de drop yiyor muydunuz? GPU-Z ve CPU-Z'de Sensors kısmında Temperature sıcaklıklar nelerdir?

Hangi oyunlar olduğunu öğrenebilir miyim? Hocam bir tık tahmin ediyorum sanki ama.

Geri
Yukarı