Oyunlarda monitör bozulması

Oyuna girdiğim zaman ekranın üst kısmı 2 saniyede bir ortada çıkıyor. Üst tarafta kalan bölüm orada duruyor ama dediğim gibi ortaya ışınlanıp duruyor. Alt+Tab attığım gibi düzeliyor, oyunlarda oluyor sadece. Bugün monitörün yerini değiştirmiştim sonra olmaya başladı. Zarar gördüğünü sanmıyorum çünkü sadece oyunlarda oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığınız oyunu "Çerçevesiz Tam Ekran" modunda oynuyorsunuz değil mi? Monitörün yerini değiştirdiğiniz için ortaya çıkabilecek bir problem olduğunu zannetmiyorum. Birde Windows 10'un Game Bar özelliğini devre dışı bırakmayı denediniz mi?

RX 590
Oynadığınız oyunu "Çerçevesiz Tam Ekran" modunda oynuyorsunuz değil mi? Monitörün yerini değiştirdiğiniz için ortaya çıkabilecek bir problem olduğunu zannetmiyorum. Birde Windows 10'un Game Bar özelliğini devre dışı bırakmayı denediniz mi?
Evet çerçevesiz tam ekran modunda oynuyorum, game bar özelliğni kapatıp denedim. Hala aynı.

Sanırım çerçevesiz tam ekran modunda da denemişsinizdir, bu yüzden bunu söylemiyorum bile. Bilgisayarınızda arkaplanda çalışan bir Bluetooth yazılımı var mı? Veya Bluetooth ile çalışan bir ekipmanınız?

Windows 10'un Cortana'sı da bu probleme neden olabiliyor. Onu da kapatmayı deneyebilirsin.

Sanırım çerçevesiz tam ekran modunda da denemişsinizdir, bu yüzden bunu söylemiyorum bile. Bilgisayarınızda arkaplanda çalışan bir Bluetooth yazılımı var mı? Veya Bluetooth ile çalışan bir ekipmanınız?

Windows 10'un Cortana'sı da bu probleme neden olabiliyor. Onu da kapatmayı deneyebilirsin.
Bluetooth ile ilgili hiçbir bağlantım yok. Cortana'yı kapatmayı denedim ama Cortana zaten devredışıymış.

Oynadığınız oyunun ekran ayar dosyalarını silip yeniden oyuna girin. Ekran ayarlarını tekrar yapın fakat bu sefer fullscreen olarak yapın. Bakalım düzelecek mi. Çözünürlüğü ekran ayarlarınızla aynısı yaparsanız tam sonuç elde ederbiliriz.
Bağlantı kablonuzu düzgün takıldığını, kıvrılmadığını, yada herhangi bir zor köseyi dönmediğini kontrol edermisiniz

Alt+Tab attığım zaman düzeliyor çünkü masaüstü 1920X1080. Oyun içi 1920X1080'e aldığımda da düzeliyor. Normal oynadığım çözünürlük ise 1360X1080.
Masaüstünü 1360X1080 yaptığımda da sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Yani buna kesin verilcek bi cevap yok. Monitörünüz istediğiniz çözürlükte performans gösteremiyor demek ki. Bunun kesin bir çözümü olmasa gerek.

Örnek vermek gerekirse ben RainbowSix Siege oynarken orta kalitede oynadığım zaman oyunda çökme oluyor. Fakat ultra ayarlada oynadığınca hiç çökme olmuyor. Çözümü yok. Hep ultrada oynuyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı