Oyunlarda nasıl ekran görüntüsü alabilirim?

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Merhaba, oyunlarda nasıl ekran görüntüsü alabilirim? Lightshot programını kullanıyorum F2 tuşunu kısayol olarak atadım fakat Metro 2033 Redux oyunu sırasında kayıt almıyor.

Oyunları penceresiz tam ekran oynarsan Lightshot ile ekran görüntüsü alabilirsin, onun dışında bazı oyunların kendi ekran görüntüsü veya ekran videosu alma tuşları oluyor. Microsoft Xbox ile de Windows+G tuşuyla o ekranı açıp video ve ekran resmi alabilirsin.
Windows+G tuşuyla buraya girebilirsin.
1605980669215.png

Print Screen tuşu çalışmıyor.

Oyunları penceresiz tam ekran oynarsan Lightshot ile ekran görüntüsü alabilirsin, onun dışında bazı oyunların kendi ekran görüntüsü veya ekran videosu alma tuşları oluyor. Microsoft Xbox ile de Windows+G tuşuyla o ekranı açıp video ve ekran resmi alabilirsin.
Metro oyununda 'pencereli' seçeneği yer almıyor.

Biliyorum biliyorum, sadece başka oyunlarda da ihtiyacın olursa diye Lightshot için örnek verdim, penceresiz tam ekran oynaman gerek almak için diye, üstte söyledim xbox'un arayüzünden alabilirsin.'
Bir ekran görüntüsü almak bu kadar 'uzun' olmamalıydı. Xbox'un programını yüklemem. Fraps indirmeyi deneyeceğim.

Merhaba, oyunlarda nasıl ekran görüntüsü alabilirim? LightShot programını kullanıyorum F2 tuşunu kısayol olarak atadım fakat Metro 2033 Redux oyunu sırasında kayıt almıyor.

Prtscrn tuşu ile alabilirsin. NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan GeForce Exprience indirerek de alabilirsin. Steam için yanılmıyorsam F12 olması lazım.

Bir ekran görüntüsü almak bu kadar 'uzun' olmamalıydı. Xbox'un programını yüklemem. Fraps indirmeyi deneyeceğim.
Prtscrn tuşu ile alabilirsin. NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan GeForce Exprience indirerek de alabilirsin. Steam için yanılmıyorsam F12 olması lazım.
Nvidia ekran kartına sahipsen Alt+F2 tuşuyla alabilirsin ScreenShot haklı arkadaş.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı