Oyunlarda neyi tercih edersiniz? Hız ya da Kalite?

Ucsktr

Hectopat
Makaleler
1
Ankete katılır mısınız? İkisini bir seçemiyoruz. Benim şahsi tercihim kalite ne kadar önemli olsa da oyunda hızlı tepki alamıyorsam o oyun bana lezzet vermiyor. Bu yüzden seçimim hızdan yana.

3. Seçenek eklemelisin FPS+Kalite diye ben de dahil bir çok kişi seçecektir yanlış mıyım?
Onu bilerek eklemedim çünkü son çıkan güncel ekran kartları bile bu sorunu yaşatıyor. Demek istediğim yüksek FPS çıkamıyor değil, Tepkisellik olayı. Tepki geç gelince kimseye eminim lezzet vermiyordur. RTX 2060 bile böyle idi :)

Buna katılmıyorum. Oyunun tepkiselliği diye bir şey var. Mouse çevirince bile belli olabilen. Örneğin bende 75 Hz monitör var CS GO da FPS 80-90 düştüğü zaman yavaşladığını hissediyorum. Nasıl hissediyorum öyle ise?

Sanırım cevap bu. Giriş gecikmesi?
Benim görüşümle senin dediğin olay tamamen psikolojik monitörünün desteklediği hertz ayarından fazlasını sana veremez birde öyle birşey olsaydı oyun yapımcılari fps limiti koymazdı koymama sebebi olarakda derlerdiki "bak kardeşim seni monitörün 60hz destekliyor ama den ne kadar çok fps alırsan o kadar iyi ve daha az faren kasma yapar" ama tabi dedigim gibi bu benim kendi görüşüm. :)

1660ti sağolsun ikisini de yapmamı sağlıyor. Yetersiz bir kartım olsaydı FPS değerinin en az 60 olmasına önem verirdim. Bence grafikten daha önemli bir şey.

Geri
Yukarı