Oyunlarda neyi tercih edersiniz? Hız ya da Kalite?

Ucsktr

Hectopat
Makaleler
1
Ankete katılır mısınız? İkisini bir seçemiyoruz. Benim şahsi tercihim kalite ne kadar önemli olsa da oyunda hızlı tepki alamıyorsam o oyun bana lezzet vermiyor. Bu yüzden seçimim hızdan yana.

CS gibi oyunlarda hız, GTA gibi oyunlarda kalite.
CS 1.6'da kalite ayarı yok, gerçi FPS ayarı da yok ama olsun. Yine de 9 FPS almanın verdiği tadı başka hiçbir şey veremez.

Böyle diyorsan tüplü monitörde oynamamışsın demektir.

Hikayeli oyun veya GTA 5 gibi roleplay, free tarzı oyunlarda kaliteyi tercih ediyorum. FPS oyunlarında ise FPS'in daha yüksek olması önemli bana göre.

GTA 5 gibi oyunlarda kalite ayarı arttıkça araba sürerken örneğin sağa sola dönüş tuşuna basıldığında geç tepki veriyor. FPS ideal olsa bile. Bunu hiç fark etmedin mi?

Yavaş oyunu sevmem.

Ula temelu olan yerde oturamayrum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim için 60fps versede 500fps versede aynı çünki monitörüm 60hz. :)

Buna katılmıyorum. Oyunun tepkiselliği diye bir şey var. Mouse çevirince bile belli olabilen. Örneğin bende 75 Hz monitör var CS GO da FPS 80-90 düştüğü zaman yavaşladığını hissediyorum. Nasıl hissediyorum öyle ise?
@Ucsktr kalite ayarı ve çözünürlük arttıkça monitörlerde input laf ve G-G gibi şeyler değişkenlik gösterebilir.
Sanırım cevap bu. Giriş gecikmesi?

Geri
Yukarı