Oyunlarda Out Of Range Hatası

Karizarezz

Kilopat
Yer
Afyon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bazı oyunlarda (Geçmişte Batman Arkham Origins'te yaşadım şimdi de Bioshock Remastered'da yaşıyorum) Out Of Range hatası alıyorum. Bu hatayı almamın sebebi VGA monitör kullandığım için olduğunu düşünüyorum. Şu an bilgisayarı 1440x900 çözünürlüğünde kullanıyorum ve oyuna geçtiği anda monitör gidiyor ve Out Of Range hatası veriyor. Steam komutlarından pencere modunda çalıştırmaya çalıştım fakat işe yaramadı. Oyun dosyalarına girip çözünürlüğü 1366x768 çözünürlüğüne alınca oyun açılmadan kapatıyor kendini. Acaba bu sorunu çözmek için ne yapabilirim?

Evet. VGA'yı bırakın, monitör çözünürlüğü gösteremediği için, bu hatayı veriyor. Belki çözünürlük değilde, tazeleme hızındandır. Oyunlar bazen monitörün gösterebileceğinden fazla tazeleme hızı verince, bu hatayı verebilir. Ama her oyun yapmaz. Bilgisayarı güvenli modda başlatıp deneyin bakalım.

Oyun ayarlarına baktığım zaman 1920x1080 çözünürlüğünde başlıyor. Eğer oyunu kendi çözünürlüğüm ile başlatabilsem oyun ayarlarında her şeyi ayarlarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı