Oyunlarda Out of Range hatası

ender_ender

Kilopat
Daha fazla  
Konuyu biraz araştırdım ve hata monitörüm den kaynaklanıyor. Ekran kartım GTX 1070 monitörüm eski led 60 Hz çözümlerin bazılarını denedim fakat olmadı. Windows 10 sistemim shifte basarak yeniden baslatıp gelen pencerede güvenli modda açmayı bulamadım dili Türkçe olmasına rağmen sanırım yok. Biraz değişik ayarlar, bazı oyunları pencere modunda yada options dosyasından oyunu açmadan düzeltebiliyorum. Fakat düzeltemediğim oyunlarda nasıl bu sorunu giderebilirim? Netteki yardımlar pek olmadı çoğu şeyi denedim. Bu sorunu düzeltebilcek bir program var mı yada ne yapabilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim kadarıyla bu sorun vga kablolarıyla alakalı örnek verecek olursam bazı vga kabloları monitörü tanımıyor buda bu sorunu oluşturmuştu bende ama monitörlerin içinden çıkan vga kablosu ile bağlantı yaptığımda hem monitörü direk algıladı hemde sorun ortadan kalktı. Yani saçma gelebilir ama kaliteli bir vga kablosu bulun bir de öyle kontrol edin. Monitörü direk algılayanlarda çözünürlük ayarlama yerinde monitörünüzün ismi gözükür ama kalitesizlerde sadece generic pnp monitör yazar. Salladığımı düşünmeyin çünkü bunları yaşadım:):)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı