Oyunlarda PC Kitlenmesi

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Eveeeeet arkadaşlar gelin görün ki Win8'e geçmemle sorunlarımın çoğu halloldu ama %99 HDD'den kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir sorun daha patlak verdi. Oyunlarda tamamen belirsiz, tesadüfi bir şekilde, bilgisayar tık diye kitleniyor. Seslerde sorun yok, görüntü sadece. Hatta Skype'ta olduğum zaman oldu ve çağrıya da devam ettik sorunsuz. Mesela şöyle oluyor. Kitlendiği zaman doğal bir bilgisayar kullanıcısı refleksi ile CTRL + Alt + Del 3'lüsünü çağırıyorum. Yaklaşık 2-3 dakika sonra bastığım komutlar aynen oluyor. Fakat genelde kitlenen uygulamanın patlamasıyla oluşuyor bitiyor. Sizce artık bu HDD'yi değiştireyim mi? %100 onay almam lazım arkadaşlar malum velilerim. :D

Kardeşim bu tür soruların kaynağını bulmanın en iyi çözümlerinden biri de farklı bir donanım ile test etmektir.
Arkadaşın tekinin ekrana görüntü gelmiyordu. RAM'lerde bir problem olma olasılığı yüksekti. Başka, sağlam bir bellek ile denedi ve çalıştı.

Sende bakkalın birinden sağlam olduğuna emin olduğu bir HDD'yi denemek için iste, ucuz bir bedel karşılığında. Zaten öğrenciyiz, akşama kadar boşuz. O gün boyunca takıl internette veya oyunlarda.
Problem HDD'de ise zaten problem yaşamazsın ve gönül rahatlığı ile yeni bir HDD alabilirsin.
Ama bakkaldan aldığın HDD ile de aynı sorun devam ediyor ise sorunu başka bir yerlerde ararız.

Oncelikle selamin aleykum
Kardesim ayni sorun bendede var bu sorunu cozebilen yokmu sistemim asagida yaziyor...
İntel i5 6402 P islemci
Ddr4 8gb 2133 ram
Msi Gtx 970 4gb 256 bit ekran karti
Cooler master 460 psu power
8 adet kasa fani
2 ekran karti fani
1 islemci fan calismakta
Sadece ekran karti ve power 2. El
Pc gta 5 de filan 45 dk sonra kilitleniyor ve mause klavye calismiyor ama pc normal ses cikariyo fakat bazen zzzzz diye hoparlerden ses geliyo gaming kasa anlamiyorum butun anlari 100e aliyorum isida normal ken kasa kapagida acikken deniyorum yine kitleniyor​

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı