Oyunlarda PC şarjdayken mi daha iyi performans alınır? Yoksa pildeyken mi?

cihan gürses

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda PC şarjdayken mi daha iyi performans alınır? Yoksa pildeyken mi? Cevaplar için çok sağolun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama şunu da unutma. Şarj %100 oldumu çıkar yoksa kömür yaparsın batarya'yayı. Bende oldu bataryada 5 dk çalışıyor, sonra 150 tl verirsin bataryaya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bilgisayarlarda şarj yüzde 100'e gelmeden önce dolum kapatılır. Hatta pil simgesinin üzerine geldiğinizde "%96, Dolmuyor" şeklinde bir ifade görürsünüz. Bataryayı sürekli doldurup boşaltırsanız asıl o zaman ömründen yersiniz. Çünkü belirli bir dolum sayısı var bataryanın. Ayrıca laptobu pili çıkarıp kullanmak tehlikelidir. Böyle bir şeyi yapmayın.

Laptop alan arkadaşlar bilmelidir ki pil nasıl kullanılırsa kullanılsın yine de bir ömrü var. Ben bilgisayarımı hep şarjda ve pili de takılı olarak kullandım 2 ila 2,5 yıldan sonra pil tamamen çalışmaz oldu.Nasıl kullanılırsa kullanılsın çok uzun bir süre dayanmasının imkanı yok. Soruya gelince bu bilgisayarının ayarına bağlı bana sorarsan. Çoğu laptop şarj olmuyorken kendini bir nevi güç koruma moduna alır ( tam olarak güç koruma olmasa da) bu mod sayesinde işlemci gücünden kısarak, ekran parlaklığından kısarak ve/veya uyku moduna geçiş süresini kısaltarak bilgisayar pilden tasarruf eder. Aslında bu modu kapatmanı sağlayan bir programla beraber geldiyse bilgisayarın, şarjda olsun ya da olmasın bilgisayarının performansı değişmez. Ancak ben oyun oynarken bilgisayarını şarjda tutmanı tavsiye ediyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı