Oyunlarda ping değeri testi nasıl yapılır?

ZantiagO

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, CMD ekranından ping ve tracert testi yapmam gerekiyor. İnternet sağlayacım bana oynadığım oyunun testini yapıp göndermemi istedi. PUBG'nin testini nasıl yapabilirim? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? İnternet üzerinde sorun yok. Değerlerde vs hiçbir sıkıntı yok her şeyi aynı son 2 gündür PUBG ve Discord üzerinde fark ediyorum ping birden 200 küsur çıkıp 2-3 saniye sonra tekrar düşüyor.

PUBG'nin Avrupa'da bulunan sunucularinin IP adresini bulman gerekiyor. Internette kisa bir arastirma sonucu bu linke ulastim. Turkiye'de olanlar icin buyuk ihtimalle Frankfurt (yani EU-Central) sunuculari kullaniliyor. Bu IP adreslerine test yapip deneyebilirsin. Alternatif olarak AWS'nin Frankfurt'ta bulunan herhangi bir sunucusu da olabilir.

PUBG de sol üstte yazıyor zaten ayarlardan açabilirsin.

Benim sorduğum CMD ekranı üzerinden sorgulamak. Zaten oyun için pingimini oradan takip ediyorum fakat sağlayacı ping ve tracert istiyor.
Ping emea.battlegrounds.pubg.com.tr
Tracert emea.battlegrounds.pubg.com.tr

Bunlar hata veriyor.
PUBG'nin Avrupa'da bulunan sunucularinin IP adresini bulman gerekiyor. Internette kisa bir arastirma sonucu bu linke ulastim. Türkiye'de olanlar icin buyuk ihtimalle Frankfurt (yani EU-central) sunuculari kullaniliyor. Bu IP adreslerine test yapip deneyebilirsin. Alternatif olarak AWS'nin Frankfurt'ta bulunan herhangi bir sunucusu da olabilir.

Bu kısımdan 1. sıradaki IP ile test yapsam yeterli olur mu?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    10,2 KB · Görüntüleme: 60

Geri
Yukarı