Oyunlarda ping nasıl düşürülür?

İsmail Aras

Hectopat
Yer
Distopya
Arkadaşlar merhaba. Yeni öğrendiğim bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Belki çoğunuz bunu biliyordur ama ben bilmeyenler için gösteriyorum. Umarım işinize yarar.

İlk öncelikle bu yöntem bazı telefonlarda olmayabilir. Onlar için yapacak bir şey yok. İlk öncelikle bir şarj aletinin kablosunu alıp bilgisayara takıyoruz. Sonra diğer ucunu telefona takıyoruz. Muhtemelen telefonunuzu şarj edecek yani bu da iyi bir şey :).Sonra telefonumuzdan ayarlara giriyoruz. Girince oradan arama kısmına USB tethering diye bir secenek var, ona tıklıyoruz. Sonra bilgisayarda internet kısmına farklı bir ağ gelecek. Onunla internetinizi güclendirebilirsiniz ve pingi düşürebilirsiniz. Diyelim yine olmadı gidip başkalarının telefonundan deneyin. Umarım işinizi görmüştür. İyi günler dilerim efendim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Yeni öğrendiğim bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Belki çoğunuz bunu biliyordur ama ben bilmeyenler için gösteriyorum. Umarım işinize yarar.

İlk öncelikle bu yöntem bazı telefonlarda olmayabilir. Onlar için yapacak bir şey yok. İlk öncelikle bir şarj aletinin kablosunu alıp bilgisayara takıyoruz. Sonra diğer ucunu telefona takıyoruz. Muhtemelen telefonunuzu şarj edecek yani bu da iyi bir şey :).Sonra telefonumuzdan ayarlara giriyoruz. Girince oradan arama kısmına USB tethering diye bir secenek var, ona tıklıyoruz. Sonra bilgisayarda internet kısmına farklı bir ağ gelecek. Onunla internetinizi güclendirebilirsiniz ve pingi düşürebilirsiniz. Diyelim yine olmadı gidip başkalarının telefonundan deneyin. Umarım işinizi görmüştür. İyi günler dilerim efendim.
Arkada Discordu falan kapatınca da düşüyor.

İlk öncelikle bir şarj aletinin kablosunu alıp bilgisayara takıyoruz. Sonra diğer ucunu telefona takıyoruz. Muhtemelen telefonunuzu şarj edecek yani bu da iyi bir şey :).Sonra telefonumuzdan ayarlara giriyoruz. Girince oradan arama kısmına USB tethering diye bir secenek var, ona tıklıyoruz.
Hocam laptop kullanıyorum. Wifi bozuk ben de aynen bu yöntem ile bağlanıyorum. Biraz daha detaylı anlatabilir misiniz acaba? anlayamadım da.

Ne kadar düşüş oluyor dediğiniz yöntem ile?

Hocam laptop kullanıyorum. Wifi bozuk ben de aynen bu yöntem ile bağlanıyorum. Biraz daha detaylı anlatabilir misiniz acaba? anlayamadım da.
Kankam bu yöntemle bağlanıyorsan yapabileceğin çok şey yok. Bu yöntemle değil de modemden gelen kablo ile bağlan çok daha hızlanır internetin ve ping düşer. (Düşmeyedebilir ama denenmeli)

Kankam bu yöntemle bağlanıyorsan yapabileceğin çok şey yok. Bu yöntemle değil de modemden gelen kablo ile bağlan çok daha hızlanır internetin ve ping düşer. (Düşmeyedebilir ama denenmeli)
Modemden gelen kablo ile bağlanabilsem neden telefon ile uğraşayım ki hocam😄. Yine de teşekkür ederim.

Modemden gelen kablo ile bağlanabilsem neden telefon ile uğraşayım ki hocam😄. Yine de teşekkür ederim.
Tamam işte diğerim ki imkanın varsa o şekilde bağlan. Anlayabiliyorum zaten. Bağlandığın şekli göze değer şekild ehızlandırmassın zaten.

Arkada Discord'u falan kapatınca da düşüyor.

Bende düşmüyor öyle ama tabii sende düşüyorsa bir şey diyemem :)
Ne kadar düşüş oluyor dediğiniz yöntem ile?

Diyelimki ortalama 100-105 gibi veya daha fazla alıyorsanız mutlaka 90 veya 100pinge kadar düşücektir. Bunu kaliteye göre ve internetin hızına bağlı. Deneyip farkı görebilirsiniz.
Tamam işte diğerim ki imkanın varsa o şekilde bağlan. Anlayabiliyorum zaten. Bağlandığın şekli göze değer şekild ehızlandırmazsın zaten.

Bende kablo cekmiyorum o imkanım yok ama bu işime çok yarıyor rekabetçi girdiğim için fazlalıkla Counter-Strike'de çok işime yarıyor ve ani pingleri etkiliyor aynı zamanda.
Bu arada herkese teşekkür ederim bıraktığınız ifadeler için :D.

Geri
Yukarı