Oyunlarda ping sorunu

Onu biliyorum anlatmak istediğim o değil qos ayarlarından kaç mbps vermeliyim nasıl ayarlamalıyım en uygun şekilde.

Böyle devam ederse arayacağım muhtemelen :/ Bir de işin garip yanı kendi telefonumdan 1080P video izlesem bile ping çıkmıyor ama ablam kullanmasa bile telefonunu pingim 1800lerde.
16 paketinden sizin alabildiğiniz kaç mbps? test edermisiniz, ve ayriyetten arayıp yardım almak durumu bildirmek,kayıt bırakmak yetkili arkadaşların duruma göre bakması daha tesirli bir duruım.

16 paketinden sizin alabildiğiniz kaç mbps? test edermisiniz, ve ayriyetten arayıp yardım almak durumu bildirmek,kayıt bırakmak yetkili arkadaşların duruma göre bakması daha tesirli bir duruım.
Ablam arkada canlı dersde şuan 12 mbps alıyorum ama normalde 14-15 mbps download 0.5 mbps de upload alıyorum.

1599136154952.png

Buraya maksimum hızı yazıp trafik kontrolü yap.
Sonra dhcp sunucusu / istemci listesinden hangi cihazı istiyorsan onun IP adresini kopyala.
Sonra QoS / bant genişliği kontrolüne girip yeni ekle diyeceksin.

1599136713797.png

Burada IP adresi 192.168.1.105 ise yazdığım gibi yapacaksın yani son rakamını bir sayı yüksek yapacaksın hız değerlerini kaç kbps vermek istiyorsan ona göre yazcaksın.
Portu aynı yap.
Ablam arkada canlı dersde şu an 12 Mbps alıyorum ama normalde 14-15 Mbps download 0.5 Mbps'de upload alıyorum.

Virgüle falan dikkat edemedim kusura bakma acil çıkmam gerekiyor.

Eki Görüntüle 656790

Buraya maksimum hızı yazıp trafik kontrolü yap.
Sonra dhcp sunucusu / istemci listesinden hangi cihazı istiyorsan onun IP adresini kopyala.
Sonra QoS / bant genişliği kontrolüne girip yeni ekle diyeceksin.

Eki Görüntüle 656795

Burada IP adresi 192.168.1.105 ise yazdığım gibi yapacaksın yani son rakamını bir sayı yüksek yapacaksın hız değerlerini kaç kbps vermek istiyorsan ona göre yazcaksın.
Portu aynı yap.

Virgüle falan dikkat edemedim kusura bakma acil çıkmam gerekiyor.
Peki teşekkürler kbps kısmına mesela bizim internet 16mbps oraya 8000 kbps yazsam sıkıntı çıkar mı?

Geri
Yukarı