Oyunlarda ping sorunu

hakyemehellyeah

Kilopat
Merhaba, oyunlarda Ping'im 2 Dakika'da bir 48'den 500'e fırlıyor. Ve 2-3 saniye aralığında geri dönüyor. Bu sorunu yaşamış olan var mı? Çözüm yoluna ulaşmış olan birisi?
Bu sorunu çözmem gerekiyor.

Not: Ethernet kablosu kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam WİFİ açıksa internetini o anda kullanıyorlarsa ondan oluyordur. Basit bir sebep ama düşünmek lazım. Test etmek için WİFİ'yi kapatıp öyle dene bir süre.

Hocam WİFİ açıksa internetini o anda kullanıyorlarsa ondan oluyordur. Basit bir sebep ama düşünmek lazım. Test etmek için WİFİ'yi kapatıp öyle dene bir süre.
Modemin arkasında küçük bir delik varya reset atmak için onu yapsa daha iyi olur bence. Modemin adını ve internet şifresi ayarlamasını yardımcı olurum.Bilmiyorsa

48'den 500'e fırlayan Ping'in yoğunluktan olduğunu pek sanmıyorum arkadaşlar, bu çok normal bir durum değil.
Bu yükselme internetin o anda tamamının kullanılmasından kaynaklı gibi.

Hız testi, ve modem arayüzünden hat değerlerini paylaşır mısın?

İnterneti 1'den fazla kişi kullanıyorsa pingin yükselmesi normaldir. İnterneti sadece 1 kişi kullanıyorsa sorun genellikle modemden ve kullandığınız internet servis sağlayıcısından kaynaklanmaktadır.

İnterneti 1'den fazla kişi kullanıyorsa pingin yükselmesi normaldir. İnterneti sadece 1 kişi kullanıyorsa sorun genellikle modemden ve kullandığınız internet servis sağlayıcısından kaynaklanmaktadır.
Böyle bir genelleme yapmak pek doğru değildir. Hatta size şöyle örnek vereyim, evdeki interneti televizyon, tv box, 1 laptop, 4 telefon, 1 masaüstü bilgisayar aynı anda kullanıyor ve herhangi bir ping sorunu / ani ping artışı yaşamıyorum.

En kolay çözüm yolu internet sağlayıcısı ile iletişime geçmek olacaktır.

Böyle bir genelleme yapmak pek doğru değildir. Hatta size şöyle örnek vereyim, evdeki interneti televizyon, tv box, 1 laptop, 4 telefon, 1 masaüstü bilgisayar aynı anda kullanıyor ve herhangi bir ping sorunu / ani ping artışı yaşamıyorum.

En kolay çözüm yolu internet sağlayıcısı ile iletişime geçmek olacaktır.
Şu anda superonline kullanıyorum. Ama turknet veya netspeed'e geçeceğim taahhüt bitmesini bekliyorum sizce hangisine geçmeliyim ? Not : 12 gün kaldı. İkiside 75mbps 8 upload vdsl hizmeti sunuyor. Şu anda adsl kullanıyorum hızım 8download 0.500 upload. İnternet değiştirmem umarım sorunumu çözer.

Yeni konular

Geri
Yukarı