Oyunlarda Ping Sorunu

f0rester

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar online oyunlarda sürekli yüksek ping alıyorum ne yaptıysam olmadı format, modem rest, çeşitli dnsler adreslerini denemedim olmadı yardım bekliyorum. Genellikle pingim 100-110 ms civarında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de aynı senin gibi yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok iyi olur. Cs go oynuyorum ben de 100-110 sürekli pingim :(

wifi ile mi denemeyin kablolu bağlantıyla deneyin birde? Kablolu bağlantıyla denediğiniz de modemden wifiyi kapatıp denemeniz gerek. Zira ona bağlı olan telefonlar bile ping yükseltiyor. TTNET hız testi yapın birde aldığınız hizmetle örtüşüyor mu?

wifi ile mi denemeyin kablolu bağlantıyla deneyin birde? Kablolu bağlantıyla denediğiniz de modemden wifiyi kapatıp denemeniz gerek. Zira ona bağlı olan telefonlar bile ping yükseltiyor. TTNET hız testi yapın birde aldığınız hizmetle örtüşüyor mu?

Benim bağlantım kablolu, wi-fi kapalı.

Arkaplanda hiç bir uygulama açık değil.

İnternetim TTnet 16mbit.

ping.png

pngtest.png

Oyun içi aldığım ping değeri de 100-110 zaten.

Hocam öncelikle 10,5 GB download hızınız düşük. TTNET müşteri hizmetlerini arayıp hızınızı arttırın. Bende 16 mbit kullanıyorum aldığım hız 12,5 mbit ama hat kaynaklı 2 hat çektirdim bu hızı geçmedi (biri turknetti)

Neyse müşteri hizmetlerine bunu belirtin hattınızı resetliyorlar ve ping sürenizinde yükseldğini söyleyin düzeltiyorlar. Oyun içinde aynı pingleri görüyorsanız sıkıntı var ama görmüyorsanız sorun yok. CS:GO'da 10,5 mbit hıza karşılık pinginiz en fazla 30-40 arası olmalı.

Hocam öncelikle 10,5 GB download hızınız düşük. TTNET müşteri hizmetlerini arayıp hızınızı arttırın. Bende 16 mbit kullanıyorum aldığım hız 12,5 mbit ama hat kaynaklı 2 hat çektirdim bu hızı geçmedi (biri turknetti)

Neyse müşteri hizmetlerine bunu belirtin hattınızı resetliyorlar ve ping sürenizinde yükseldğini söyleyin düzeltiyorlar. Oyun içinde aynı pingleri görüyorsanız sıkıntı var ama görmüyorsanız sorun yok. CS:GO'da 10,5 mbit hıza karşılık pinginiz en fazla 30-40 arası olmalı.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Arayıp deneyeceğim. Şuanki hız durumunda CS:GO pingim 100 110 steam serverlarında değerler bunlar. Yerel serverlarda denedim onda da herkesin 5-10 ping aldığında ben 50-60 alıyorum malesef.

Bende aynı sorunu yaşıyorum yaklaşık 20 gündür ttneti aradım verilen cevap saçma akk dolayı hızınız düştü. Bundan dolayı 800'lere kadar ping olması saçma çünkü 2 ocakta 75gb doldurup 3mb ile baglanmama rağmen hiç ping sorunu olmamıştı. Modeme reset attım kablolu baglantı kurdum yinede sorun düzelmedi.

CS:GO'da 10,5 mbit hıza karşılık pinginiz en fazla 30-40 arası olmalı.

Sevgili @PATRON54 internet hizi ile ping süresinin uzaktan yakindan bir ilgisi yoktur, yanlis bilgilendirme yapmayalim.
Trafik isiklarinin genellikle yesil yandigi bir yolda haci murat hedefine 30 dakikada varmaktadir. (30 ms ping)
Trafik isiklarinin genellikle kirmizi yandigi bir yolda ferrari hedefine 100 dakika varmaktadir. (100 ms ping)

Umarim dogru bir örneklendirme oldu. :D

Yani burdaki araba markalari (reklama girmez umarim) sizin internet hizinizi, trafik isiklarida pinginizin degerini etkileyen etkenleri temsil etmektedir. Dilerseniz buradan bir ping test yapabilirsiniz...

Sevgiler...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı