Oyunlarda RAM kaynaklı anlık FPS düşüşleri

O zaman tek çare RAM dolaylı drop :D 1440X900P ekran kullanıyordum zamanında 1920X1080'e geçtiğimde 60 FPS sabitten 45 FPS'e düşmek sorun çıkarttı bana biraz ^^ RAM şart 1080P oynuyorsak :D.
Aynen bende oyle dusunuyorum. Cunku laptopumda bulunan islemci saglam islemcilerden ekran kartim da gunumuzde fazlasiyla idare edebilen bir ekran karti. Oynadigim oyunlarda fps drop yasadigim zaman koyuyor cunku zaten elimdekiler fazlasiyla yetiyor o oyunlarin hepsine. 1080p siz de oyun oynanmiyor be iste 😂😂
O sistemin Ram kaynaklı dar boğaza girmesi dünyanın döndüğü kadar net bir şey, heleki tek slotta. 8x2 olduktan sonrada tahminen işlemci ekran kartı arasında yaşayacaksınız.
Ram tek slotum bos yani tek kanal calisiyor. Aldigi ram mhz sini de yariya dusuruyor. 2666 mhz ram var tek kanal calistigi icin sanki 1333 mhz gibi tepki veriyor oyunlarda. Alacagim 5 10 fps yi de kaybediyorum otomatik. Heleki droplar olunca da o an kirasim geliyor laptopu. Ama yeni aldim daha 3 hafta oldu. Kiyamiyosun iste 😂😂

Oyuna girdiğimde 8 GB RAM'ın 7.5'u doluyor sadece oyun kendisi 5GB yiyor halbuki 16 GB RAM kullanırken oyunun sadece kullandığı RAM 8 9GB RAM'dı Remastered Graphics'de oynuyordum 😂

RAM alın RAM önemli :D RAM çalışma masasına benzer her şeyi üstüne koyarsın çalışma masanda yer yoksa önce masadaki işini halledip mecbur onu sonra alacaksın kısaca drop 😂

Oyuna girdiğimde 8 GB RAM'ın 7.5'u doluyor sadece oyun kendisi 5GB yiyor halbuki 16 GB RAM kullanırken oyunun sadece kullandığı RAM 8 9GB RAM'dı Remastered Graphics'de oynuyordum 😂

RAM alın RAM önemli :D RAM çalışma masasına benzer her şeyi üstüne koyarsın çalışma masanda yer yoksa önce masadaki işini halledip mecbur onu sonra alacaksın kısaca drop 😂
Aynen öyle benim çalışma alanım dar olduğu için de darboğaz yiyorum. bu yüzden sanırım şu lnkteki ramden alacağım kendi ramim de bundan:
Herkese cevaplarından dolayı çok teşekkür ederim. Aklımda kalan bütün sorulara sayenizde cevap buldum. Herkese hayırlı günler tekrar teşekkürler.

Geri
Yukarı