Oyunlarda RAM kullanımı az

Ardawai

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12450H | RTX 4050 6GB | 16GB DDR4 3200MHZ | CT500P3PSDD8 SSD |

Excalibur G870
Herkese merhaba, sistemim Windows 10 sürümü fark etmeksizin 16 GB 2x8 RAM'e sahip & i7-3540M Intel HD 4000 sistemdir.
Tarayıcılarda dolaşmak olsun oyunlarda oynamak olsun RAM kullanımı gerçekten çok az & işlemciye yük biniyor. Ve dolayısıyla oyun açıkken tarayıcılara falan girince RAM kullanımı da az olduğu için sistem kasıyor. RAM kullanımı neden az sanki 6-8 GB RAM varmış gibi kullanıyor.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, sistemim Windows 10 sürümü fark etmeksizin 16 GB 2x8 RAM'e sahip & i7-3540M Intel HD 4000 sistemdir.
Tarayıcılarda dolaşmak olsun oyunlarda oynamak olsun RAM kullanımı gerçekten çok az & işlemciye yük biniyor. Ve dolayısıyla oyun açıkken tarayıcılara falan girince RAM kullanımı da az olduğu için sistem kasıyor. RAM kullanımı neden az sanki 6-8 GB RAM varmış gibi kullanıyor.

Eki Görüntüle 1795154

RAM'ler ihtiyaç olmadığı müddetçe kullanılmaz kullandığınız sistemde ekran kartı olmadığı için işlemcinin grafik birimini kullanıyorsunuz oyunlarda vb. o yüzden işlemciye normalden fazla yük biniyor.

Sistem gerektiği kadar RAM kullanır, RAM işlemcinin yükünü azaltan bir şey değil, sizin işlemciniz yetersiz kalıyor.
Hocam i7-3540M işlemci nasıl yetersiz kalabilir dandik bir işlemci mi?

Günümüze göre evet, yazılımsal sorunlarda yaşıyor olabilirsiniz, her zaman temiz bir format iyidir.

Hocam zaten yeni formatlayayım şu an.

Ek olarak: Laptop kullanıyorum işlemciyi yükselttim anakartıma uyumlu işlemcilere bakarak satın aldım önce ki işlemcim i3 3110M 2.40GHz ve yükseltme ile i7 3540M 3.00GHz Turbo 3.7GHz taktırdım.

Ek olarak: Laptop kullanıyorum işlemciyi yükselttim anakartıma uyumlu işlemcilere bakarak satın aldım önce ki işlemcim i3 3110M 2.40GHz ve yükseltme ile i7 3540M 3.00GHz Turbo 3.7GHz taktırdım.
10 yıllık bir işlemci yapacak bir şey yok. Sistem güçlü olmadığından RAM'in tamamını kullanamıyor.

Geri
Yukarı