Oyunlarda Sabit 60 FPS Sorunu

KadirGN

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Ne oldu bilmiyorum fakat çoğu oyunda "Vsync" ayarı devre dışı olmasına rağmen FPS 60'a sabitlendi. Ne iniyor, ne çıkıyor. Bazı forumlara baktım, MSI Afterburner'i kaldırınca düzelmiş sorunu, ben de denedim fakat boş. Neden böyle bir sorun olabileceğine dair bir fikri olan veya çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. NVIDIA Denetim Masası'nı varsayılan ayarlara sıfırlamayı da denedim.

Bilgisayarımda çok sayıda kurulu ve kurulumu uzun süren programlar olduğundan bunu son çare olarak düşünüyorum, ayrıca az önce GTA 5'te test ettim, oyunu pencereli oynayınca FPS sabit değil tam ekran yapınca sabitleniyor.

Bilgisayarımda çok sayıda kurulu ve kurulumu uzun süren programlar olduğundan bunu son çare olarak düşünüyorum, ayrıca az önce GTA 5'te test ettim, oyunu pencereli oynayınca FPS sabit değil tam ekran yapınca sabitleniyor.
Kardeşim biz 10 fps'de bile oynayamıyoruz. 60 fps oyna işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel kardeşim daha fazlasını alabiliyorken neden alamıyorum. Belli ki bir sorun var. Ayrıca böyle olunca görüntüde aşırı yırtılma oluyor.

Sorun çözüldü, konu kapanabilir. DDU ile Intel ve NVIDIA sürücüsünü kaldırdım, Display Driver Uninstaller (DDU) Amd+Nvidia Sürücü Kaldırma Aracı daha sonra yeniden başlatıp Intel ve NVIDIA sürücüsünü tekrardan yükledim ve sorunum çözüldü.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı