Oyunlarda saç veya çevrede noktalaşma oluşuyor

İşletim sistemi
Windows 10

LawbringerGaming

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
H410M-A PRO
İşlemci
i3 10100F
Bu sorunu çoğu oyunda yaşıyorum. Önceki bilgisayarımda da aynı sorun vardı. Anti Aliasing (keskinleştirme) MSAA veya en yüksek alıyorum ama hala aynı. Kapatıp denedim yine aynı.

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-21_142924.png
    resim_2021-12-21_142924.png
    557,4 KB · Görüntüleme: 109
  • resim_2021-12-21_142932.png
    resim_2021-12-21_142932.png
    480,4 KB · Görüntüleme: 106
  • resim_2021-12-21_142940.png
    resim_2021-12-21_142940.png
    841,4 KB · Görüntüleme: 110
Bu sorunu çoğu oyunda yaşıyorum. Önceki bilgisayarımda da aynı sorun vardı. Anti aliasing (keskinleştirme) MSAA veya en yüksek alıyorum ama hala aynı. Kapatıp denedim yine aynı.

DSR çarpanları ile ilgili olabilir bazı oyunlarda belli şekilde bende de oluyor bazı oyunlarda ise gram olmuyor mesela AC valhalada oluyor fakat çoğu oyunda olmuyor. Yazarken şu an aklıma geldi uyarlı V-Sync veya dynamic resolution ayarlarından kaynaklı diye hatırlatım dynamic resolution ayarı var ise kapatın FPS'in sabit olmadığı yerde sabitlemek için keskinleştırmeyi kısan ayardır kendisi FPS dostu lakin bu şekil bozulmalar yaratır kalite olarak.
Bu sorunu çoğu oyunda yaşıyorum. Önceki bilgisayarımda da aynı sorun vardı. Anti aliasing (keskinleştirme) MSAA veya en yüksek alıyorum ama hala aynı. Kapatıp denedim yine aynı.

Eğer hala devam ediyorsa driverı PC'den tamamen sil yeniden kurulum yap hiçbir ayar kurmadan tekrar giriş yap oyuna.

NVIDIA ayarlarından performans ayarı vs. yaptınız mı?
Bu ayarlar çok etkiliyor
O keskinleştirme ayarı yaptım ordan ama oyun daha kötü oldu. Sonra ayarları sıfırladım.
DSR çarpanları ile ilgili olabilir bazı oyunlarda belli şekilde bende de oluyor bazı oyunlarda ise gram olmuyor mesela AC valhalada oluyor fakat çoğu oyunda olmuyor. Yazarken şu an aklıma geldi uyarlı V-Sync veya dynamic resolution ayarlarından kaynaklı diye hatırlatım dynamic resolution ayarı var ise kapatın FPS'in sabit olmadığı yerde sabitlemek için keskinleştırmeyi kısan ayardır kendisi FPS dostu lakin bu şekil bozulmalar yaratır kalite olarak.

Eğer hala devam ediyorsa driverı PC'den tamamen sil yeniden kurulum yap hiçbir ayar kurmadan tekrar giriş yap oyuna.
Dynamic Resolution ayarına bakarım ve driverı DDU'dan sildim yine aynı.

Genelde açık dünya oyunlarında benzer problemi yaşıyorum ve ayarları en yükseğe de çeksem dikey senkronizasyon da açsam çözülmüyor. Uzaktaki nesneler çok fena titriyor. Az önce ETS'de kontrol ettim bi' yolda sürerken yolun ilerisi gözüme aşırı batıyor o titremeler, çitler varsa sağda aynı şekilde onlar çizgi çizgi titriyor. Mafia, Minecraft gibi oyunlarda da oluyor.

Zamanında RDR2'de de olmuştu. Uzun zamandır oynamıyorum ama onda raylarda fark etmiştim, raylar titriyordu.

Geri
Yukarı