Oyunlarda sağa ve sola dönerken takılma hissi

Troll Face

Hectopat
Arkadaşlar bu sorun FPS oyunlarında daha belirgin. Mesela Valorant oynarken fareyi sağa çevirip kutunun arkasında doğru giderken sanki kutunun üstünde takılma gibi bir şey oluyor ve takıla takıla gidiyor. 75Hz de ilginç bir şekilde daha fazla oluyor. 60Hz'ye alınca daha az hissediliyor. Ancak mouse hareket etmediği zaman sadece tuşlarla ilerlerken veya sağ sol yaptığım zaman görüntü akıcı. Sadece mouse ile sağa sola dönerken oluyor bu. Rica ediyorum yardım edin kaç aydır uğraşıyorum çözüm bulamadım. Ayrıca oyunda 200 FPS falan alıyorum FPS konusunda sıkıntı yok.

Ekran yırtılması bu hissiyatı yaşatabilir.
Monitörünüzün desteklediğinden daha fazla FPS değeri buna sebep olur.
FPS sabitlemek sorunu çözebilir.

Eskiden böyle bir sorun yokken birden böyle olmaya mı başladı yoksa hep mi böyleydi?
Eğer hep böyleydiyse Monitöründe AMD FreeSync özelliği olmadığından dolayı ekranda yırtılma yaşıyormuşsun gibi gözüküyor. Birden böyle olmaya başladıysa o zaman farklı şeylere bakmak lazım.

Eskiden böyle bir sorun yokken birden böyle olmaya mı başladı yoksa hep mi böyleydi?
Eğer hep böyleydiyse monitöründe AMD FreeSync özelliği olmadığından dolayı ekranda yırtılma yaşıyormuşsun gibi gözüküyor. Birden böyle olmaya başladıysa o zaman farklı şeylere bakmak lazım.

Hep böyleydi. Ve V-Sync açık yırtılma yok. Sadece ilerlerken sağa sola dönünce duvarlarda falan takılma var.

Geri
Yukarı