Oyunlarda Saniyelik Takılma Sorunu

eventstar3

Hectopat
Online oyun oynuyorum fakat FPS 90-100 arası olmasına rağmen takılıyor. Donmuyor sadece 3 saniye hızlıca takılıp devam ediyor. Bunun nedeni ne olabilir ? (ATI Radeon HD 3400 Series 256 MB 64 Bit DDR2 )

İşletim sisteminiz Windows 7 64 Bit SP1 olmalı ve bütün güncelleştirmeleri almış olmalısınız. Korsan Windows kullanıyorsanız da güncelleştirmeleri açabilirsiniz. Orjinallik sorunu olursa Windows Loader kullanabilirsiniz. Tabii ki tavsiyemiz lisanslı Home Premium kullanmanızdır.

Ekran kartı sürücünüz de Catalyst 11.6 olmalı. Ayrıca anakrtınızı ve diğer bileşenlerinizi de belirtmelisiniz. Sorun ısınmadan kaynaklanıyor olabilir, güvenlik yazılımınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bunun birçok nedeni var.

Sorun kesinlikle oyundan kaynaklanıyor.

Benim sistemimde :

M5A97
HD 6850
FX 4100
AOPEN NAGAS G6
1 T HDD

ile online oyun ( Metin2 ) oynarken donmalar oluyor. Birçok sunucunun aynı anda bir bölgede olması sonuçu kasmalar meydana gelir.

Wolfteam da online oyun ama kasmıyor diyeceksin. Çünkü onda aynı anda en fazla 36 kişi filen oynayabiliyor galiba.

Bahsettiğin online oyunun adını söylersen çok iyi olur.

İşletim sisteminiz Windows 7 64 Bit SP1 olmalı ve bütün güncelleştirmeleri almış olmalısınız. Korsan Windows kullanıyorsanız da güncelleştirmeleri açabilirsiniz. Orjinallik sorunu olursa Windows Loader kullanabilirsiniz. Tabii ki tavsiyemiz lisanslı Home Premium kullanmanızdır.

Ekran kartı sürücünüz de Catalyst 11.6 olmalı. Ayrıca anakrtınızı ve diğer bileşenlerinizi de belirtmelisiniz. Sorun ısınmadan kaynaklanıyor olabilir, güvenlik yazılımınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bunun birçok nedeni var.

İşletim sistemim windows 7 ultimate 64 bit sp1 ve güncelleşmeleri açtım her gün güncelleştirmeler yükleniyor.Ekran kartı sürücüm Catalyst 11.6

Anakartım G31T-M7 İşlemci Pentium E5300 Dual Core Cpu 2.60 GHZ Ram 4gb DDR2 800 MHZ

- - - Güncellendi - - -

Sorun kesinlikle oyundan kaynaklanıyor.

Benim sistemimde :

M5A97
HD 6850
FX 4100
AOPEN NAGAS G6
1 T HDD

ile online oyun ( Metin2 ) oynarken donmalar oluyor. Birçok sunucunun aynı anda bir bölgede olması sonuçu kasmalar meydana gelir.

Wolfteam da online oyun ama kasmıyor diyeceksin. Çünkü onda aynı anda en fazla 36 kişi filen oynayabiliyor galiba.

Bahsettiğin online oyunun adını söylersen çok iyi olur.

Crossfire.Bir çok sunucunun aynı anda bir bölgede olması sonucu kasmalar pingle alakalıdır.Benim pingimde gayet normal fakat fps yüksek olmasına rağmen takılıyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı