Oyunlarda sinirinizi bozan şeyler nedir?

Karakterin geliştiği oyunlar da, görseli iyi ve güçlü itemlerin oyunun sonunda verilip hiçbir işe yaramaması.

Çeşitlilik anladıkları, fahiş fiyatlı ürün satmak olan oyunlardan nefret ediyorum. Mesela çiftlik hasat ediyorsun. Bundan gelen gelir, senin giderinden daha az oluyor. Satılan araç, eşya vb. aşırı pahalı oluyor. Sırf bu yüzden, böyle oyunları 30-40 saat sonra salıyorum. Oyun süresini uzatmaya çalışan, berbat sistemlerden biri bunlar. ETS 2 ve Farming Simulator bolca karşılaştım.

Mobil platormlar da yayınlanan pay to win arsa geliştirme oyunlarından farkı yok. Paranız yerine, zamanınızı yiyorlar.

Büyük oyun firmalarının, sözde tam çıkan oyunlarına, bulunan hataları düzeltmek için yeni yama yayınlamaları. Özellikle Ubisoft bu saçmalığı çok yapıyor. Tek oyunculu oyunlarına üç yama çıkarıp salıyorlar. En çok destekledikleri, Rainbow Six Siege bile artık karakter dışında güncelleme almıyor. Bethesda oyunlarını desteklemek de vasat bir firma. Hatta öyle bir vasatlık ki, oyuncu topluluğu Fallout, Elder scrolls oyunları için, hata düzeltme vb. güncelleme yamaları yayınlıyorlar.
Bu konuda Valve iyi diyebilirim.

Son düzenleme:
Unutuyordum az kalsın. Online oyundaki veledler ve hiçbir şey bilmeyip sana hakaret yağdıranlar. Sitede kurallar olmasa bunu daha güzel yansıtırdım.

Oto kayıt sisteminin olmaması, ölünce kayıt etmeyi unuttuysan en baştan başlamak. Güzel etkilere sahip itemleri, becerileri, kozmetikleri oyunun sonlarına doğru elde edebilmek.

Herkes yoruma yazsın. Ben başlıyorum. Farming Sim'de 3000'lik bir şey satmak icin yola koyuluyorum ve 2.400'lere düşüyor. Çok sinir oldum.
Metin2'nin 99 levelden sonrasının gelmesi. 105 olmayacaktı hiç. Geldi betalar, oyun bozuldu. Damageler uçtu. Yok simya mimya. 120 gelmiş sonradan. Pvp'lerde 250 falan oluyorlardı millet, herhalde oraya kadar gidicek. Benim en son Alesta'da 99 Level Full Savasçım vardı. Geçen sene 12.500'e sattım. Üzücü bir durum oyunun geldiği yer..

• Salak NPC'ler
  • Oyunbozan oyuncular
  • Yersiz buglar ve glitchler
  • İstikrarsız sunucular
  • McDonald's internetinden oyuna bağlanan kişiler
  • Böbürlenen ama hiçbir şey yapamayan karaktersizler
  • K/D savaşçıları
  • Bordo klavyeliler
Daha sayacaktım da aklıma gelmedi :)

Bin bir zahmet ile yaptığım veya aldığım itemleri kullanamadan senaryodan dolayı karakterin sıfırlanmak zorunda kalması her şeyini kaybetmesi. O kadar uğraş, sonraki bölümü bilmediğim için gidiyor sıfırdan başlıyorsun. Ukte kalması da keşke saklamayıp da 1 kez kullansaydım oluyor.

Yukarıdaki singleplayer olan. Online olan da, sanal ortamda oyun içinden karşısında konuşamayacağı kelimeleri cümleleri yazan kişiler. Genellikle yaş ufak olduğu için kaile almıyoruz hatta muteliyoruz.

Metin2'nin 99 levelden sonrasının gelmesi. 105 olmayacaktı hiç. Geldi betalar, oyun bozuldu. Damageler uçtu. Yok simya mimya. 120 gelmiş sonradan. Pvp'lerde 250 falan oluyorlardı millet, herhalde oraya kadar gidicek. Benim en son Alesta'da 99 Level Full Savasçım vardı. Geçen sene 12.500'e sattım. Üzücü bir durum oyunun geldiği yer..

99 level bir karakteri sadece levelden dolayı o fiyata satma imkanınız yok.
İkinci olarak şu kafadan çıkın, bu oyun ilk çıktığı gibi kalsaydı zamanla monotonlaşan oyun yüzünden user kalmayacaktı. Hayatta bile devamlı yenilikler oluyor, eski zaman güzel olsa da orada kalamıyoruz değil mi dostum?

99 level bir karakteri sadece levelden dolayı o fiyata satma imkanınız yok.
İkinci olarak şu kafadan çıkın, bu oyun ilk çıktığı gibi kalsaydı zamanla monotonlaşan oyun yüzünden user kalmayacaktı. Hayatta bile devamlı yenilikler oluyor, eski zaman güzel olsa da orada kalamıyoruz değil mi dostum?
99 level bir karakteri sırf levelinden dolayı satmadım zaten. 1v1'lik full itemleri olduğu için o fiyata sattım. Karakterde herşey fulldü.Metin2 oynayan tayfa anlar sadece dediğimi dostum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı