Oyunlarda Sınırlı RAM Kullanma Problemi

Mert Ock

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Bilgisayarımda 3200 MHz 8 GB RAM kullanmaktayım ancak MSI Afterburner programı yardımıyla oyunlarda performans testi yaptığım sırada oyunların yalnızca 2000 MHz RAM kullanıldığını gördüm. BIOS üzerinden yaptığım kontrollerde hız konusunda bir problem veya yanlışlık görmedim. Ancak hangi oyunu açarsam açayım sabit 2000 MHz hız ile karşılaştım. Bu bir problem midir? Eğer problem ise çözümü var mıdır?

Sistemim:

Ryzen 5 2600
RX 590
8 GB 3200 MHz
1 TB SSD (3500 okuma/3000 yazma)

Son düzenleyen: Moderatör:
O 2000 MHz ekran kartı belleğinin hızı olmasın? 😄 MSI Afterburner'da RAM frekansı gösteren bir seçenek olduğunu sanmıyorum.
Sanırım haklısın kullandığım ekran kartının 2000mhz olduğunu da hesaba katarsak. :D Ancak GTA V in kendi ayarlarında GPU bellek kullanımı 3153 mb olarak gözüküyor. Afterburner ise 5000-5500 mb arası değişken gösteriyor. Bu sebeple Afterburner bilgi ekranındaki veriyi bilgisayarın RAM kullanımı olarak düşündüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı