Oyunlarda Siyah Ekran Sorunu

alovich

Hectopat
3-5 gündür oyunlarda birden bire siyah ekran oluyor. Pek önemsemedim ama bugün oynadığım farklı oyunda da olunca biraz araştırayım dedim. Sorun neyle ilgili ve çözümü ne? Yakın bi zamanda kasmayan oyunlar kasmaya başlamıştı, güç kaynağında sıkıntı vardı değiştirmiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun %90 ekran kartı kaynaklı oluyor. Özellikle de kartın AMD ise...
Aynen üstad VRAM kaynaklı genelde. Frekans düşürülerek siyah ekran hatasını en aza indirmek mümkün. Bir de delphi de program yazıyordum lanet olası ekran kartı durduk yerde böyle sıkıntılar vediyordu AMD'nin yüzünden ama oyun oynarken frekansı düşürdüğüm zaman hiç siyah ekran almıyordum bu seferde perdormans %10-20 düşüyordu bundan şu sonucu çıkardım AMD, Nvidia ile sidik yarıştırabilmek için kartları potansiyelinin üstünde çalıştırdığı için bu sorun ortaya çıkıyor. Ayrıyetten giriş seviyesi kartlarda çok daha fazla bu sorun. Hoş gerçi üst seviye kartlarda da var ama giriş seviyesinde ki gibi değil. Asıl korkunç olan ise AMD forumlarında moderatörler hiç bir şekilde cevap vermiyorlar bu başlığı gördüklerinde. Daha çok şey yazardım ama başım ağrıyor nedense. :) Eheheeh.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı