Oyunlarda siyah ekran

hiutku

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma dün temiz kurulum yaptım, her şey iyi gidiyordu fakat bir sorun vardı sabah hangi oyuna girersem gireyim bu siyah ekran sorunu ile karşılaşıyorum sorunu anlamış değilim, yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci; Ryzen 5 3600X.
Ekran kart; XFX fatboy RX 590.
Anakart; B450M S2H.
Monitör ile HDMI kablosu ile bağlı ve birden fazla kablo ile denedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma dün temiz kurulum yaptım, her şey iyi gidiyordu fakat bir sorun vardı sabah hangi oyuna girersem gireyim bu siyah ekran sorunu ile karşılaşıyorum sorunu anlamış değilim, yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci; Ryzen 5 3600X.
Ekran kart; XFX fatboy RX 590.
Anakart; B450M S2H.
Monitör ile HDMI kablosu ile bağlı ve birden fazla kablo ile denedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı sorunu bende yaşadım ve bende XFX RX 590 kullanıyorum. Nasıl çözdüğümü anlatayım. 20.4.2 sürümünü kur. Benim ayarların aynısını yap. Benim bu ayarlar ile hem o sorun çözüldü hemde kartın sıcaklık değerlerinde ciddi bir düşüş elde ettim. Ayrıca görsele eklemiş olduğum Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp o ayarı kapat yoksa Radeon ayarları sıfırlanır.

Dosya Ekleri

• 15.PNG
    15.PNG
    77,4 KB · Görüntüleme: 42
  • 16.PNG
    16.PNG
    80,6 KB · Görüntüleme: 70
  • Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 57
Sorunum hala çözülmedi yardımlarınızı bekliyorum.

Çözülmedi dostum başka bir önerin var mıdır?
Yapmış olduğun Radeon ayarlarının görüntüsü atar mısın? Eğer benim dediklerimi doğru bir şekilde 20.4.2 sürümünde yaptıysan ve sorun halen devam ediyorsa ayarları tekrardan otomatiğe al. Sonra yine manuel kısmına alıp Frekans Mhz değerinin son iki kısmını 1450 yap. Güç limitini -10 yap dene. Yine aynı sorun olursa 20.2.2 sürümünü kur ve benim dediğim ayarları dene.
Yine sorun çözülmez ise eğer Windows 2004 sürümünü kullanıyorsan temiz bir format ile 1909 sürümünü kur tekrar dediğim ayarları dene.

Bir yere baktım Radeon Software 20 den öncesi sıkıntılı imiş 19.12.2 sürümünü kurdum var mıdır bir öneriniz dediğinizi deneyeceğim.

Geri
Yukarı