Oyunlarda Soft Görünüm

Pati Fetisisti

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aşağıya bırakacağım videolardaki gibi görüntü elde etmek istiyorum. Oyun içi görüntü ayarları birebir aynı, ancak videodakilerin görüntüleri daha soft ve temiz. Nvidia 3D Ayarlarını baya kurcaladım ancak düzeltemedim. Koyacağım resimler birebir aynı oyun ayarlarında olup benim elde ettiğim görüntü şeklidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Videolar 1080P'de bile senin görüntüne göre berbat gözüküyor. Yayından alınan videolar tekrar Youtube'a atılırken kalitede büyük kayıplar oluyor ve sana daha yumuşak bir görüntü sunuyor. Seni bu görüntü rahatsız ediyorsa keskinliği açabilirsin. Ama genellikle oyuncular her ne kadar rahatsız etse de daha akıcı oynayabilmek için keskinliği kapatır.

Videolar 1080P'de bile senin görüntüne göre berbat gözüküyor. Yayından alınan videolar tekrar Youtube'a atılırken kalitede büyük kayıplar oluyor ve sana daha yumuşak bir görüntü sunuyor. Seni bu görüntü rahatsız ediyorsa keskinliği açabilirsin. Ama genellikle oyuncular her ne kadar rahatsız etse de daha akıcı oynayabilmek için keskinliği kapatır.
Dediğimi anlayamadınız galiba, oyun ayarlarımız aynı ancak benim görüntüm daha detaylı ve titremeler oluyor. Bende böyle soft görüntü almak istiyorum. Nvidia ayarlarından neyi açıp neyi kapatmam gerekiyor?

İstediğiniz görüntü bendede mevcut fakat nasıl yaptığımı inanın bilmiyorum. Zaten bilgisayara dün format attım bugün indirdim oyunu aynı şekildeydi. Nvidia ayarlarındandır diye düşünüyorum.

Şu tablonun resmini atabilirmisiniz?
Eki Görüntüle 359005
Ordaki ayarları alabildiğin en düşük ayarlara almaya çalış. Yani doku süzme vs. performansta olacak tabiki fakat diğerlerini kapalı yap. Neyse resim atıyorum şimdi.
1547200368607.png
Desktop Screenshot 2019.01.11 - 12.52.09.22.png

Bende eşyönsüz örnek optimizasyonu, Negatif LOD tercihi falan kendisi açık ayarlara geliyor. Onu anlayamadım. Kapalı seçiyorum programı bir dahaki açışımda onlar açık oluyor.

Birde görüntü ayarları kısmında performansa getiriyorum. Programı kapatıp açtığımda kaliteye getirilmiş oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı