Oyunlarda stutter oluşması

Yiğit On.

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 36 CL 6000 mhz 8x2 16 GB
SSD veya HDD modeli
WD_BLACK SN750 NVMe™ SSD
Ekran kartı
Gainward RTX 4070
Anakart
Msi Pro B650M-P AMD B650 AM5 Soket DDR5 6000(OC)MH
İşlemci
Ryzen 5 7600
Herkese merhaba, arkadaşlar.
Ghost Recon Breakpoint, Hogwarts Legacy gibi oyunlarda başlıkta belirttiğim gibi anlık frame yükselişi ile donma yaşıyorum.
Bu donmalar çok kısa saliselik donmalar ancak aşırı can sıkıyor.
Örneğin Hogwarts Legacy oyununda oyuna girdikten sonra bir büyüyü ilk kez kullandığımda olurken 2. kez aynı büyüyü kullanınca olmuyor, hareket ettikçe sağ sol yaptıkça oluyor ama yine ara ara.
Ghost Recon için YouTube'da test videoları izlerken benim gibi yaşayanlar da görüyorum ancak asla benim kadar çok yaşamıyorlar yüzde 90'ı. Hatta ve hatta hiç olmayan videolara da denk geldim.
Bahsettiğim frametime artışları;

breakpoint1.png

(Görsel sinematik esnasında alındı ancak oyun içi de aynı buna benzer bir frametime grafiği oluyor sadece bu kadar düz değil haliyle.)

Konuyu açtıktan sonra Deus Ex: Mankind Divided oyununu denedim. Yukarıdaki bahsettiğim oyunlara kıyasla aşırı az olsa da 10-15 dakikalık oynanışta birkaç kez görseldeki gibi duruma rastladım. Buraya da atmak istedim.

Dosya Ekleri

• deusex.png
    deusex.png
    149,4 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Herkese merhaba, arkadaşlar.
Ghost Recon Breakpoint, Hogwarts Legacy gibi oyunlarda başlıkta belirttiğim gibi anlık frame yükselişi ile donma yaşıyorum.
Bu donmalar çok kısa saliselik donmalar ancak aşırı can sıkıyor.
Örneğin Hogwarts Legacy oyununda oyuna girdikten sonra bir büyüyü ilk kez kullandığımda olurken 2. kez aynı büyüyü kullanınca olmuyor, hareket ettikçe sağ sol yaptıkça oluyor ama yine ara ara.
Ghost Recon için YouTube'da test videoları izlerken benim gibi yaşayanlar da görüyorum ancak asla benim kadar çok yaşamıyorlar yüzde 90'ı. Hatta ve hatta hiç olmayan videolara da denk geldim.
Bahsettiğim frametime artışları;

Eki Görüntüle 2143933

(Görsel sinematik esnasında alındı ancak oyun içi de aynı buna benzer bir frametime grafiği oluyor sadece bu kadar düz değil haliyle.)

Konuyu açtıktan sonra Deus Ex: Mankind divided oyununu denedim. Yukarıdaki bahsettiğim oyunlara kıyasla aşırı az olsa da 10-15 dakikalık oynanışta birkaç kez görseldeki gibi duruma rastladım. Buraya da atmak istedim.

Çok garip BIOS CPU ayarlarınız nedir? OC yapıyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı