Oyunlarda sürekli donma

ryu1881

Zeptopat
Daha fazla  
Oyunlarda sürekli olarak donma yaşıyorum. 5-10 dakika arası sorunsuz oynuyorum. Sonrasında oyun ekranı donuyor. Alt Tab atıyorum kullanabiliyorum ama bu sefer de görev yönetici bilgisayarı kapatma gibi seçeneklere basamıyorum açılmıyor. Yaklaşık bir haftadır bu konuya çözüm arıyorum. Daha önce de yaşamıştım yaklaşık 2 ay önce bilgisayarcıya verdim temizledi işlemci ve ekran kartını macunladı 1 ay falan bu sorunla karşılaşmadım ama şimdi tekrar bu sorun başladı. Yardımcı olursanız çok sevinirim artık bilgisayarı kırma derecesine geldim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın ne olduğunu, tam olarak hangi oyunda veya işlem sırasında yaşandığını, sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz?
NVIDIA Geforce ASUS gtx960 Ekran Kartı Intel core i3 6.100 İşlemci 8GB Ram 500GB HDD 250GB SSD Kingston 3.60 hız 64bit
pubg valorant world war z gibi oyunlarda sorun yaşıyorum. ekran birden donuyor. sıcaklık değerleri genelin bir tık üstü

NVIDIA Geforce ASUS gtx960 Ekran Kartı Intel core i3 6.100 İşlemci 8GB Ram 500GB HDD 250GB SSD Kingston 3.60 hız 64bit
pubg valorant world war z gibi oyunlarda sorun yaşıyorum. ekran birden donuyor. sıcaklık değerleri genelin bir tık üstü
Anlık takılmalar değil de donup kalıyorsa sistem, İşlemcinin ısınması, SSD'nin ömrünün doluyor olması, RAM'in yetersiz gelmesi, PSU'nun besleyememesi gibi problemler olabilir. Tek tek test etmeniz gerekiyor.
Öncelikle bilgisayarı stres testine sokup sıcaklıkları kontrol edin ve anormal bir şey var mı bakın.
Sonrasında SSD'nin hızını test edin. Sonrasında ise RAM'i test edin. Bilgisayarda bu testler gerçekleşirken PSU'da bir yandan test edilmiş olacak.
Kullanılacak programları bazı örnekler; AIDA64 Extreme, CrystalDiskMark, OCCT, Prime95 vs.

Geri
Yukarı