Oyunlarda Tam Ekrana Geçince Görünümün Koyulaşması

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, çok değişik bir sorunla karşı karşıyayım. Oyunları küçük ekranda başlatıp sonradan Alt + Enter yaptığımda, yahut herhangi bir şekilde küçük ekrandan tam ekrana geçtiğimde genel görünüm koyulaşıyor. Misal alttaki görev çubuğu biraz saydam iken tamamen siyah oluyor. Nasıl çözebilirim bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleriniz nedir?

Skylake i5 6600K
MSI GTX 1050 Gaming 2G
8 GB DDR3 Ram

Performansta bir sıkıntım yok. Sorunum sadece şu, mesela Battlefield 1'i "fullscreen" olarak ayarlasam da ilk 1-3 saniye küçük ekranda açılıp otomatik büyüyor. O büyüme esnasında sanki kontrast basıyormuş gibi oluyor. Hz yada temadan kaynaklı bir sorun mu acaba?

Dediğim gibi performansa bir sıkıntım yok, oyunu ultra'da 35-45, High'da 50-60 fps aralığında rahatlıkla oynuyorum.

MSİ X BOOST tarzı bir program kullanıyor musunuz?
MSİ anakartla çalışan MSİ X BOOST game modunda bırakırsanız oyunları açarken renk yoğunluğunu arttırıyor.

MSİ X BOOST tarzı bir program kullanıyor musunuz?
MSİ anakartla çalışan MSİ X BOOST game modunda bırakırsanız oyunları açarken renk yoğunluğunu arttırıyor.

Yok, herhangi ayrı bir yazılım kullanmıyorum. Battlefield oynuyorum, onda oluyor en çok. Gta V'de de oluyor. Alta atıp başka bir şeylerle uğraştığımda tekrar alt+tab yapınca siyahlaşıyor. Sonra monitör ayarlarından HZ değerleriyle oynayınca düzeliyor. Sonra tekrar oyunu tam ekrana alınca yine aynı. Bir çözümü yok sanırım.

Hocam bence monitörünüz veya bilgisayarınız oyun başlayınca kendince bir game moduna geçiş yapıyor. Siz ayarları kurcalayınca moddan çıkmış oluyor. Başka mantıklı bir açıklama bulamadım. Farklı görüş varsa arkadaşlar paylaşsınlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı