Oyunlarda Unreal Engine is exiting due to D3D device being lost hatası

Mehdi

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik
Selam dostlar. 1 ay önce yeni bir sistem aldım. Sistem bileşenlerim şu şekil;

İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.

Anakart: ASRock B450M r. V 4.0.

PSU: High Power 600W 80+ Bronze.

RAM: 2x8 16 GB 3000MHz.

Ekran kartı: Galax RTX 2060(1-Click OC)

SSD: Adata 480GB.

Kasa: Dark Guardian Mini 4x12cm fanlı.

Monitör: Gamepower 144Hz curved.

İşletim sistemi: Windows 10 Pro 1909 64 Bit.

Şimdi gelelim sorunuma. PC'yi aldığımın ilk gününden beri bu sorunu yaşıyorum. Sadece PUBG vepubg Lite'de bu hatayı alıyorum. Pcyi garantiye bile gönderdim. Bunda bir şey yok diye ürünüm geri gönderildi...

Bunun üzerine forumlar da ve Google üzerin de bu sorunu çözmek için bayağı uğraştım ama çözüm bulamadım.

Sırasıyla yaptığım işlemler ise şu şekilde;
Tertemiz Windows en güncel sürümü kurdum olmadı ve tüm Driver'leri manuel el ile kendi sitelerinden kurdum olmadı.
DDU ile güvenli modda Driver kaldırıp en güncel sürümü kurdum olmadı.
Oyunu sil baştan tertemiz kurdum olmadı.
Antivirüs programını devre dışı bıraktım olmadı.
MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerini kontrol ettim. Ekran kartı sıcaklığı 65'i, işlemci 50 dereceyi, anakart 45 dereceyi geçmiyordu.
AIDA64 ile 15 DK lık stres testi yaptığım da ise sorunsuz 15 dk boyunca yaptı hata dahi vermedi. Isı değerleri yine yerinde idi.
Anakart güncelmi ona baktım oda güncel.
Performans modunda çalıştırıyorum bilgisayarı da. NVIDIA hiçbir ayarı ile oynamadım dahi.

Bilgisayar da şu an sadece kurulu olan oyun ve programlar şu şekilde; oyun olarak PUBG Steam ve PUBG Lite. Harici uygulama olarak sadece Discord.
Bunların dışın da oyun destekleri olan Visual'ler falan hepsi yüklü DirectX en son sürüm yüklü.

Daha ne yapabilirim inanın bilmiyorum... Yapacağım bir şey kalmadı. Bu sorunu yaşayıp çözenler umarım vardır da yardımcı olurlar. Deneyimli bilgilere ihtiyacım var.
@Recep Baltaş @Ali Güngör
+ Güncel

Dosya Ekleri

• Desktop_Screenshot_2020.04.04_-_22.41.56.19.png
    Desktop_Screenshot_2020.04.04_-_22.41.56.19.png
    728,4 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı