Oyunlarda uzun süreli droplar meydana geliyor

ItsWisehan

Picopat
Daha fazla  
Bütün oyunlarda oluyor fakat özellikle CS ve Valorant'ta çok fazla hissediliyor. Oyun 120 FPS sabit akarken bir 2 3 dakikada bir FPS bir anda 30-40'a düşüyor, 30-40'ta yaklaşık 10-15 saniye takıldıktan sonra eskisine geri dönüyor. FPS oyunlarında bilirsiniz, 10-15 saniye önemli ve ben alıştığım görüntüden 3 kat daha kasan bir görüntüyle bu kadar süreyi geçiremiyorum haliyle.

Moderatör arkadaşlar işini yapmış, acil yardıma ihtiyacım olduğu konuda beni banlamışlar sağ olsunlar :) şimdi müsait oldum sistemde i5 10400F var UHD Graphics 630 var 12 GB RAM var 500 GB SSD var Windows 11 kurulu daha önce RAM tamiri gördü ve BIOS güncellemesi yapıldı benim değiştirdiğim bir şey yok.

Eklemem gerekirse 6 7 ay öncesine kadar böyle bir problemim yoktu.

Moderatör arkadaşlar işini yapmış, acil yardıma ihtiyacım olduğu konuda beni banlamışlar sağ olsunlar :) şimdi müsait oldum sistemde i5 10400F var UHD Graphics 630 var 12 GB RAM var 500 GB SSD var Windows 11 kurulu daha önce RAM tamiri gördü ve BIOS güncellemesi yapıldı benim değiştirdiğim bir şey yok.

Eklemem gerekirse 6 7 ay öncesine kadar böyle bir problemim yoktu.
Bakımı gelmiş olabilir ısı değerlerine baktınız mı?

Isı değerleri normal. Isı değerlerinin normalliğine rağmen bakım zamanı gelmiş olabilir lakin All-in-one olduğu için kendim açıp temizleyemiyorum maalesef.

Tekrar kontrol ettiğimde CPU ve GPU değerlerinin FPS'in düşüş gösterdiği süre boyunca %100 olarak çalıştığını fark ettim. Bu belki yardımcı olur.

Geri
Yukarı