Oyunlarda yabancı dil geliştirilebilir mi?

İngilizce de belli bir yere kadar anlayabiliyorsan İngilizce ses ve İngilizce alt yazı ile oynaman Türkçe alt yazı ile oynamandan daha verimli olur ( aynısı film dizi vb. içinde geçerli )
- İngilizcen hiç iyi değilse ingilizce ses ve türkçe altyazı ile de geliştirebilirsin. Yeni farkettim konu almanca ile ilgiliymiş neyse dediklerim hepsi için geçerli zaten.

Günlük 4 saat Almanca dersleri izliyor sınavlar çözüyorum. A1-A2 arası bir yerdeyim. Witcher 3, Dying Light 2 gibi uzun süren hikaye oyunlarını Almanca dublajlı Almanca alt yazılı bir şekilde günlük 4 saat civarı oynasam yabancı dil gelişimimde bir etkisi olur mu?

Etkisi olur tabii ki ama film izleyerek daha iyi geliştirirsin.

Acaba verimli yolları söyleyebilir misiniz fikrinizi merak ediyorum.
Genel olarak en önemli etken devamlılık ve maruz bırakma dil öğreniminde. Sen zaten günde 4 saat ilgileniyorum dedin. Gramer ve kelime çalışması dışında YouTube içerikleri daha iyi olur bu alıştırma için. Seviyeni bilmiyorum ama çocuklar için olan programlar veya speaking üzerine olan kanallarin videolarını izleyip ne kadar anladığına bak. Eksiklerini gidermeye çalış. Eğer çok kolay geliyorsa, hikayesini önceden bildiğin oyunları Almanca oyna ve anlayıp anlamadığına dikkat et.

Geri
Yukarı