Oyunlarda yırtılma sorunu

Azulaa

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Oynadığım birçok oyunda ekranda yırtılma oluyormuş gibi oluyor ama yırtılma olmaması lazım.
Çünkü monitörüm 66Hz ve ben oyunlarda 60FPS bile alamıyorum.
Mesela 1920X1080 66Hz'de R6'de ekran kayıyor gibi yırtılma oluyor. Sanki ekranda çizgiler çıkıyor. Ama 1024X720 75Hz yaptığımda olmuyor. Anlamadım gitti. Çözümü nedir? Videoya çekecektim ama saliselik oluyor.

1609172717207.png

FX6100.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi akşamlar. Oynadığım birçok oyunda ekranda yırtılma oluyormuş gibi oluyor ama yırtılma olmaması lazım.
Çünkü monitörüm 66Hz ve ben oyunlarda 60FPS bile alamıyorum.
Mesela 1920X1080 66Hz'de R6'de ekran kayıyor gibi yırtılma oluyor. Sanki ekranda çizgiler çıkıyor. Ama 1024X720 75Hz yaptığımda olmuyor. Anlamadım gitti. Çözümü nedir? Videoya çekecektim ama saliselik oluyor.

Eki Görüntüle 805279

FX6100.
Eski laptobumda bana da oluyordu 60 Hz monitör CS alınan fps 35 ekran yırtılıyor kasıyor donuyor sanki 2 Hz ekran'dı ne günlerdi be bende merak ettim aslında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Samotne Ciasteczka @TÇB @Setsuna Yuki sanırım yardımınıza ihtiyacım var. Birkaç dakikanızı ayırabilir misiniz?
Ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama ekranda bir çeşit yırtılma var.

Özellikle MSI Afterburner'da frametime grafiğine bak ve oyunda FPS limitle.

Ek olarak sanırım monitörünce overclock yapmışsın, varsayılan değerlere çek tekrardan.
Yapmadan önce de oluyordu ama alayım tekrardan.
Zaten 60FPS alamadığım için oynadığım oyunlarda limitlesem de farketmiyor. Yine de Vsync açayım.
Hocam anlamadığım nokta şu:
1024X720 75Hz yaptığımda olmuyor.
Acaba ekran kartım eski olduğu için düzgün Optimize edemiyor mu anlamış değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı