Çözüldü Oyunlarda yüksek çözünürlük seçeneği çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

AlimMuhsin

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben Valorant oynuyordum ama son zamanlarda kasmaya başladığını hissettim. FPS değişmemişti, çözünürlük ayarlarına baktığımda ise görüntü 2560x1440 ama ekran 5120x2880 diyor. Ondan dolayı yırtılmalar olduğunu düşünüyorum. Benim monitörüm 2K ama yeni güncellemeyle Windows'a 3K-4K ve 5K çözünürlükler geldi. Valorant'ta en son çözünürlüğü alıyor değiştirilmiyor. Bu yeni gelen çözünürlükler silinebilir mi?

Çözüm
AMD karşılığı Virtual Super Resulation olması lazım, onu mu indireyim?
Sen devre dışı bırakacaksın o yüzden bir şey indirmene gerek yok. Recep Baltaş bir rehber paylaşmış. Güncel mi bilmiyorum bir bak belki işine yarar.

Ekleme: AMD'nin kendi sitesinde nasıl yapacağın güncel Radeon ayarları uygulamasında anlatılıyor. Paylaşılan görüntüdeki açılan yeri sen kapatacaksın o kadar.

NVIDIA kart kullanıyorsan DSR ayarını NVIDIA Denetim Masası'ndan kapatman gerek. Windows ile gelen bir özellik olduğunu duymadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de Valorant, GTA 5 gibi oyunlarda çözünürlük değişmiyordu. Uygulama ayarlarını geçersiz kıl seçeneğini kapatınca düzeldi. Sen AMD kullanıyorsun ama onda da eminim ki benzer bir ayar vardır.
1621542797733.png

AMD karşılığı Virtual Super Resulation olması lazım, onu mu indireyim?
Sen devre dışı bırakacaksın o yüzden bir şey indirmene gerek yok. Recep Baltaş bir rehber paylaşmış. Güncel mi bilmiyorum bir bak belki işine yarar.

Ekleme: AMD'nin kendi sitesinde nasıl yapacağın güncel Radeon ayarları uygulamasında anlatılıyor. Paylaşılan görüntüdeki açılan yeri sen kapatacaksın o kadar.

Çözüm

Geri
Yukarı