Oyunlarda yüksek Ping

Velicabn

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle sizlere bugün başıma gelen sorunu anlatacağım. Hız değerleri ideal ama bu Ping sayısı niye bu kadar fazla? Kablo olarak bağlantı var oyunlarda daha çok 300 falan. Çözümü varsa eğer lütfen yazın.

aah.png
agh.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hattının ping değeri çok yüksek. Bence hizmet aldığın firmaya telefon et arıza kaydı açtır. Aynı sorunu yaşamıştım, hizmet sağlayıcı tarafından düzeltildi.
Ama sen önce yine de şunları kontrol et.
  • Arka planda interneti kullanan bir program var mı ?
  • Modemi kapatıp açtın mı ? (Ara ara kapatıp açmakta fayda var.)
  • Virüs taraması gerçekleştir.
  • Başka bir PC'de testi yeniden yap. Değerler aynı ise, modemi kapat-aç. Düzelmezse internet hizmet sağlayıcın ile iletişime geç.

Son düzenleme:
Benimde download hızımda problem yok sadece akşam 4-12 arası speedtestde ping(gecikme) 300 oluyor kişisel cihazımda yada modemde hic bir problem yok. Araştırdım hatda ki yoğunluktan dolayı olduğunu öğrendim. Sebebini türk telekomdaki akrabamdan öğrendim; Örnek vereyim bi alt yapı düşün 100 hanelik bir alt yapı, bu alt yapıya 1.000 haneye internet veriyorlar. Kısacası çare yok anca ay sonlarına doğru millet akk'yi bitirir öyle ping düzelir. Türkiye'deki internet asla düzelmez :(

biraz önce ping 90 dı 140 oldu akşam 350 olcak

Dosya Ekleri

• ping.png
    ping.png
    62,1 KB · Görüntüleme: 77
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı