Oyunlardaki pikselleşme sorunu

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
Ya arkadaşlar bu sorunu çözemiyorum. Ben sorunu aa (anti aliasing) çalışmıyor sanmıştım ama hayır bende yakın nesnelerde de aynı şey oluyor cidden sistemi camdan atacağım. Neden böyle bu?

Ekran kartı: ASUS TUF 3 RX 5600 XT.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X.
Not: 4K çözünürlükte bile oluyor bu durum.

Ekran Görüntüsü (24).png
Ekran Görüntüsü (8)_LI.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon Ayarları' nda oyun sekmesine gidin ve GTA V' i seçip bu ayarın açık olup olmadığını kontrol edin. Açık ise kapatıp sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Ekran Görüntüsü (222).png

Ayarlar bölümünün resmini paylaşır mısın?
Bu benim icin zor olur merak ettiginiz bir ayar varsa soyliyeyim.
Radeon Ayarları' nda oyun sekmesine gidin ve GTA V' i seçip bu ayarın açık olup olmadığını kontrol edin. Açık ise kapatıp sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Eki Görüntüle 674631
İşe yaramadı.
Çözümü yok gibi gözlerum bozuldu artık 4 yıl para biriktirdiğim sistemi 1 hafta kullanabildim rafa kaldiriyorum sistemi.

Son düzenleme:
Ekran ile kasa bağlantısı için dönüştürücü kullanıyor musunuz? Hangi sürücü sürümünü kullanıyorsunuz? Başka oyunlarda da aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Ekran ile kasa bağlantısı için dönüştürücü kullanıyor musunuz? Hangi sürücü sürümünü kullanıyorsunuz? Başka oyunlarda da aynı sorunu yaşıyor musunuz?
Dönüştürücü kullanmıyorum.
WHQL sürüm olan 20.4.2 kullanıyorum.
Başka oyunlarda da aynı sorunu yaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (27).png
    Ekran Görüntüsü (27).png
    236,2 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:
DDU ile güvenli modda sürücüyü kaldırıp WHQL sürücüsünü tekrar kurmayı denediniz mi?
Zaten WHQL Sürüm kullanıyorum .
DDU ile güvenli modda sürücüyü kaldırıp WHQL sürücüsünü tekrar kurmayı denediniz mi?
DDU ile silmeyi daha önce yaptım ama güvenli modda değil .

Sanırım aynı sorun. 2 kere değişim yaptırdım. Şimdi sistemde 3. ekran kartı takılı sorun düzelmedi. Neden olduğunu da aylardır bulamadım.

Sanırım aynı sorun. 2 kere değişim yaptırdım. Şimdi sistemde 3. ekran kartı takılı sorun düzelmedi. Neden olduğunu da aylardır bulamadım.
Ekran ile kasa arasındaki kabloyu değiştirmeyi hiç denediniz mi? Sorun dediğiniz gibi sürücülerde de olabilir, farklı sürümleri deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı