Oyunları aşağı atınca 60 Hz'e düşme

Daha fazla  
Dün Windows 10'a geçtim. Herhangi bir oyuna girdiğimde Hertz 75 iken Alt Tab yapınca ya da masaüstüne dönünce 60'a düşüyor. Ekran kartı driverini sildim tekrardan yükledim ama sonuç hala aynı. Acaba bu sorunun çözümünü bilen var mı? Windows 7 ve 8.1'de böyle bir problem yoktu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Güncel

Sisteminizi belirtmemişsiniz ama durum bundan kaynaklı. Masaüstüne geldiğinizde harici ekran kartı yerine işlemcideki yerleşik karta geçiş yapar. Yani masaüstü uygulamaları için düşük kartı, oyuna geçtiğinizde harici ekran kartı. Bu performans için olması gerekendir.

Tabi bunu ayarlayabilmeniz de mümkün.

Sisteminizi belirtmemişsiniz ama durum bundan kaynaklı. Masaüstüne geldiğinizde harici ekran kartı yerine işlemcideki yerleşik karta geçiş yapar. Yani masaüstü uygulamaları için düşük kartı, oyuna geçtiğinizde harici ekran kartı. Bu performans için olması gerekendir.

Tabi bunu ayarlayabilmeniz de mümkün.
Maalesef dediğiniz şeyden kaynaklı değil windows 10 1607 yükledim ve sorunum düzeldi aynı sorun bir çok kişide varmış sorun windows 10 1703'ten kaynaklı. Yine de tavsiyeniz için teşekkürler iyi akşamlar.

Ayrıca sorun ekran kartının değil monitörün hertz sorunuydu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı