Epic Games Oyunları DualSense ile nasıl oynanır?

lines77

Hectopat
Merhaba. DualSense ile Epic Games üzerinden Metro Exodus oynamak isityorum fakat oyun kolu tanımıyor.
DSX vey DS4 programları ile kolu Xbox kolu olarak tanıtıp oynayabiliyorum fakat adaptive triggers veya haptic feedback özellikleri çalışmıyor böyle yapınca da. Acaba nasıl çözebilirim? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Öncelikle bilgisayarınızın dualsensi tanıyıp tanımadığını kontrol edin.
steam/ayarlar/kontrolcü
Kontrolcünün algılanmaması durumunda epic games de olsa steam de olsa oyunda dualsensi kullanamayacaksınız. DSX veya DS4 ile kolu tanıtın sonrasında DSX veya DS4 uygulamasını arka plan dahil olmak üzere kapatıp tekrar steamin kontrolcüyü tanıyıp tanımadığına bakın. Kontrolcünüz tanındığında her şekilde oynayabileceksiniz. Adaptive triggers ve haptic feedback özellikleri kabloyla çalışmakta iyi oyunlar.

Öncelikle bilgisayarınızın dualsensi tanıyıp tanımadığını kontrol edin.
steam/ayarlar/kontrolcü
Kontrolcünün algılanmaması durumunda Epic Games'de olsa Steam de olsa oyunda dualsensi kullanamayacaksınız. DSX veya DS4 ile kolu tanıtın sonrasında DSX veya DS4 uygulamasını arka plan dahil olmak üzere kapatıp tekrar Steam'in kontrolcüyü tanıyıp tanımadığına bakın. Kontrolcünüz tanındığında her şekilde oynayabileceksiniz. Adaptive triggers ve haptic feedback özellikleri kabloyla çalışmakta iyi oyunlar.

Steam üzerinden DualSense ile Cyberpunk 2077 denedim ve tüm özellikleri çalışıyordu herhangi bir sıkıntı yaşamadım fakat Epic Games üzerinden Metro Exodus oyanamya çalıştığımda oyun kolu hiç görmüyor bile herhangi bir şey yapamıyorum.

Ekran Görüntüsü (6).png

Herhalde bilgisayar kontrolcüyü tanıyor gene de fotoğrafını bırakıyorum. Teşekkürler.

Oyunlarımın hepsi Epic Games’te. Dualsense mi alsam XBox Controller mı alsam çok fena arada kaldım. Kimse doğru dürüst bir şey yazmamış Epic’te bütün özellikler çalışıyor mu diye

Oyunlarımın hepsi Epic Games'te. DualSense mi alsam Xbox Controller mı alsam çok fena arada kaldım. Kimse doğru dürüst bir şey yazmamış Epic'te bütün özellikler çalışıyor mu diye.

DualSense tavsiye edebilirim desteklemeyen oyunlarda DS4 Windows(bedava)indirip oynayabiliyosun herhangi bir ayar falan da gerekmiyor uygulamayı açıp oynuyosun.
Destekleyen oyunlarda çok keyifli oluyor.
Metro Exodus kendisi sorunlu gibi duruyor oyunu korsan indirip denedim gene DualSense çalışmadı herhalde sadece Steam üzerinde tamıyor oyunu ama DS4Windows ile Epic üzerinden oynayabildim.

DualSense tavsiye edebilirim desteklemeyen oyunlarda DS4 Windows(bedava)indirip oynayabiliyosun herhangi bir ayar falan da gerekmiyor uygulamayı açıp oynuyosun.
Destekleyen oyunlarda çok keyifli oluyor.
Metro Exodus kendisi sorunlu gibi duruyor oyunu korsan indirip denedim gene DualSense çalışmadı herhalde sadece Steam üzerinde tamıyor oyunu ama DS4Windows ile Epic üzerinden oynayabildim.
Çok teşekkür ederim. Okuduğum yazılarda hep steam üzerinden dsx uygulaması almayı ve epic oyunlarını steam üzerinden açmayı öneriyordu. Sizin dediğiniz gibi mümkünse çok iyi

Çok teşekkür ederim. Okuduğum yazılarda hep steam üzerinden dsx uygulaması almayı ve epic oyunlarını steam üzerinden açmayı öneriyordu. Sizin dediğiniz gibi mümkünse çok iyi
Rica ederim.
Dsx de aldım ama çok gerekli bir şey değilmiş ds4 den farkı tetiklere istediğin sertliği falan verebiliyosun ama elle ayarlaman lazım onları.
Pek kullandığım bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı