Çözüldü PC'de DualSense ile RDR2 oynanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ege_anonymous

Femtopat
Daha fazla  
DualSense ile PC'de RDR2 oynama şansım var mı? Oynamak için hangi programı kullanmam gerek? Titreşim falan çalışır mı PC de?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PC'de trigger ve haptic destek var mi bilmiyorum fakat varsa eger anlatiyorum. Oncelikle DualSense Firmware Update yapman lazim. Google'e yaz PS in kendi sitesinden indirebilirsin. Bunu yapmak icin PC'den gamepad e Type-C kablo ile baglanti yapman lazim. Her kabloda calismayabiliyor benimki Ugreen marka bir USB Type-C kablo. Update yaptiktan sonra DualSense ozelliklerinden faydalanmak icin oncelikle oyun oynarken kablo ile bagli olmasi gerekir her zaman. Steam uzerinden oynayacaksan Steam'in gamepadini gormemesi lazim yani tam hatirlamiyorum fakat oradaki tikleri kaldirman lazim. Yani Steam kolu tanimayacak simule etmeyecek. Gamepad i PC'ye bagladiktan sonra ses ayarlarina gidip ses cikisinin gamepad uzerinden olmasini saglamalisin. Ayni sekilde mikrofonunda. Bende USB jakli Sennheiser kulaklık var onu gamepad e bagliyorum sesi ondan aliyorum. Hatta birkaç minik ayar var ama onu hatirlayamadim şu anda PC basinda olmadigim icin bakamadim. Bu bahsettigim sesin gamepadden gelme durumu haptic feedback icin yani tam calismasi icin. Daha sonrasinda oyuna girdiginde ayarlarida actiktan sonra PS5'teki gibi kullanabilirsin. Maalesef şu anda hem kablosuz hem de haptic ve trigger ozelliklerini kullanamiyoruz. Ben sahsen deneyim etmek icin birkaç kez yaptim ve sonrasinda kablosuz oynamak daha rahat oldugu icin ugrasmadim. Sende eksik kalan yerler olabilir diye bakabilirsin YouTube'da videolari var.
Oynanır hocam. Steam için zaten desteği var.

Oynadın mı sen nasıldı? Titreşim falan çalışıyor muydu?

Titreşim de çalışıyor Auto aim de çalışıyor, çalışmıyor diyenlere itibar etmeyiniz. Replika PS4 kolu ile RDR Online girdim Auto aim ve her şeyi çalışıyor.

Kanka sadece Steam'den PS5 kolunu tanıtsam girsem oluyor mu başka ayar yapmama gerek yok değil mi?

Hocam PS5 kolu bilgisayarda çok rahat çalışır, benim sahte DualShock 4 kolunu bile tanıyor Steam. Kendisi otomatik ayar da yapıyor.

PC'de trigger ve haptic destek var mi bilmiyorum fakat varsa eger anlatiyorum. Oncelikle DualSense Firmware Update yapman lazim. Google'e yaz PS in kendi sitesinden indirebilirsin. Bunu yapmak icin PC'den gamepad e Type-C kablo ile baglanti yapman lazim. Her kabloda calismayabiliyor benimki Ugreen marka bir USB Type-C kablo. Update yaptiktan sonra DualSense ozelliklerinden faydalanmak icin oncelikle oyun oynarken kablo ile bagli olmasi gerekir her zaman. Steam uzerinden oynayacaksan Steam'in gamepadini gormemesi lazim yani tam hatirlamiyorum fakat oradaki tikleri kaldirman lazim. Yani Steam kolu tanimayacak simule etmeyecek. Gamepad i PC'ye bagladiktan sonra ses ayarlarina gidip ses cikisinin gamepad uzerinden olmasini saglamalisin. Ayni sekilde mikrofonunda. Bende USB jakli Sennheiser kulaklık var onu gamepad e bagliyorum sesi ondan aliyorum. Hatta birkaç minik ayar var ama onu hatirlayamadim şu anda PC basinda olmadigim icin bakamadim. Bu bahsettigim sesin gamepadden gelme durumu haptic feedback icin yani tam calismasi icin. Daha sonrasinda oyuna girdiginde ayarlarida actiktan sonra PS5'teki gibi kullanabilirsin. Maalesef şu anda hem kablosuz hem de haptic ve trigger ozelliklerini kullanamiyoruz. Ben sahsen deneyim etmek icin birkaç kez yaptim ve sonrasinda kablosuz oynamak daha rahat oldugu icin ugrasmadim. Sende eksik kalan yerler olabilir diye bakabilirsin YouTube'da videolari var.

Çözüm

İşte böyle bir cevap bekliyordum teşekkürler kral.

İşte böyle bir cevap bekliyordum teşekkürler kral.

Rica ederim. Buna ek olarak yapman gereken o ufak birkaç ayarda ses ayarlarında kayıttan yürüt sekmesinde DualSense'i görüp çift tıkla enchantments kısmından speaker fill kutucugunu tiklemen gerekiyor. Daha sonra kayıt kısmına gelip aynı sekilde DualSense'e çift tıklayıp oradan bu aygıtı dinle diyeceksin ve sesi tamamen kapama fakat bayagı bir azaltabilirsin. DualSense gelen seslerin titreşimi oldugu için bu ayarlar haptic feedback in tam calısmasını saglıyor. Son olarak oyuna girmeden Sony'nin Update programını actıgında DualSense'ini orada gözüktügüne emin ol. Yani programı actıgında kendi DualSense'ini orada aktif şekilde görmen gerekiyor. Eğer gözükmesse oyunda da dogal olarak oynayamazsın görmez. Bazen farklı USB'lere takarak görebiliyor. Umarım faydası olmustur. Biraz zahmetli ve kullanım acısından pek konforlu değil fakat belli başlı oyunlarda oynanabilir. Özellikle Deathloop oyunu haptic feedback i en iyi kullanan oyundur onda kesin denemelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı