Oyunları hard diskte açınca sıkıntılı çalışıyor

efeyumak

Decapat
Daha fazla  
Selamlar SSD'de alan az oldugu için Online oyunları SSD'ye hikayeli oyunları hard diskte kurarım fakat hard diskte gecikme cok oluyor ara sahnelerde vb. bu normal ama örnek Hitman'da kıyafet değiştirirken oyun donuyor, öyle kalıyor. Eskiden bunu yapmıyordu hard diskte hiçbir oyunu oynayamıyorum maalesef SSD'de alan olmadıgı için yapacak bir şey yok 2 tane oyun kursam SSD alanı kalmıyor. FIFA'yı hard diske alırsam gecikme Hitman'ı alsam gecikme bilenlere sordugumda hard diskte sıkıntı olabilir dediler öneriniz var mı?

Muhtemelen bad sector olmuştur benim eski HDD'im de dediğin gibiydi bir baktım ki bad sector olmuş 🙂 HDD Sentinel indirip kontrol edebilirsin durumunu.

Bad sector iyidir benim GTA 5 8 GB sıkıştırmıştı :d
Selamlar SSD'de alan az oldugu için Online oyunları SSD'ye hikayeli oyunları hard diskte kurarım fakat hard diskte gecikme cok oluyor ara sahnelerde vb. bu normal ama örnek Hitman'da kıyafet değiştirirken oyun donuyor, öyle kalıyor. Eskiden bunu yapmıyordu hard diskte hiçbir oyunu oynayamıyorum maalesef SSD'de alan olmadıgı için yapacak bir şey yok 2 tane oyun kursam SSD alanı kalmıyor. FIFA'yı hard diske alırsam gecikme Hitman'ı alsam gecikme bilenlere sordugumda hard diskte sıkıntı olabilir dediler öneriniz var mı?

Geçmiş olsun bad sectorun varsa 480 GB SSD'ler 1000 TL'den fillan başlıyor.

Aynen öyle dediğim gibi SSD'ye 2 oyun kursam alan kalmıyor 1 TB hard disk var kullanamıyorum bu olay yüzünden.

Kanka ileride HDD bad sector olduğu için dosyaların silinebillir gittiği yere idare et ama tavsiyem SSD al 480 GB 1 TB HDD parasıydı en son. Ve para biriktirmeye başla ben 400 TL'ye almadım şu an 1000 TL sinirim bozuluyor.

Kanka ileride HDD bad sector olduğu için dosyaların silinebillir gittiği yere idare et ama tavsiyem SSD al 480 GB 1 TB HDD parasıydı en son. Ve para biriktirmeye başla ben 400 TL'ye almadım şu an 1000 TL sinirim bozuluyor.

SSD zaten var ama HDD gidici gibi para var sıkıntı yok bozulsa direk alırım ama 1TB ssdinin 1000 TL olması koyuyor maalesef.

Disk birleştirme işlemi yaparsan performansını etkileyebilir. Resimlerdeki gibi yapabilirsin.

1649747229571.png

Bad sektörden önce bunu yapmanı tavsiye ederim uzun sürebilir bilgin olsun.

Geri
Yukarı