Oyunları korsan oynamak sakıncalı mı?

Oyunda originalliğe dikkat eden kişiler, filmleride satın alıp izliyordur kesin. :) Ne mutlu size.
Bizzat korsan oyuna destek vermeyen Technopat, macOS işletim sisteminin legal olmayan yöntemlerle PC'lere kurulmasına tam destek veriyor uzağa gitmeye gerek yok ki :)

Kimsenin açıp EULA okumadığından ve Hackintosh'un yasal olduğuna araştırmaksızın emin olduğundan Apple'ın sitesinden aldığım bu yasal uyarıyı eklemek durumundayım, aksi takdirde gereksiz linç yiyorum çünkü :)

1667292744739.png

Son düzenleme:
Oyun dediğimiz ekmek su gibi bir şey değil. Ben param varsa oyunu alır oynarım, param yoksa da almam bu kadar basit. Hayatımda hiçbir zaman ya şu olsa da keşke oynasam ama param yok dediğim olmamıştır. Param yoksa oynamam dediğim gibi bu kadar basit. Ama eğer bir oyun için o kadar yanıp tutuşuyor olsam gidip crack indirir miyim dersen büyük ihtimalle indiririm.
Hocam oyun oynamak için bilgisayar alıyorum, bilgisayara verdiğim para kadar bir de oyunlara verecek birisi var ise versin. Yapacak aktivitem yok fakat oyun oynayacak param da yok, gidip roblox, minecraft mı oynamam lazım illaha?

RDR 2 oynayabilecek bir sistemin varsa, indirim dönemlerinde 100 TL'nin altına düşen bir oyunun fiyatından yakınmaman lazım diye düşünüyorum. Üstelik RDR 2'nin oynanış süresini göz önüne alırsak.
Sistemim yok diyorsan da konu başlığı oyun fiyatlarıyla ilgili olmamalı.

6-7 yıldır korsan oyun indirip oynarım daha virüs veya bilgisayara zarar verecek bir olay yaşamadım, paran yoksa öğrenciysen korsan indirir oynarsın bana göre, ama ben sonradan eğer küçük bir oyun firmasıysa filan oynamasam bile gidip oyunu alıyorum(param olursa.)

Hangi sitelerden indirip kurmak gerektiğini bilmeyen için gayet de tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

Kanka ben anlamadım herkes tutturmuş da site de site, konuda zaten virüs yiyeceğin siteden belli olur tamam da öyle seçici bir site değil, girdiğin gibi virüs var kardeşim demediği sürece indirilebilir. Zaten çoğu yer birbirinden alıyor, şurada oyunun ismini yazıp indir desen zaten direkt güvenilir bir sürü site çıkıyor.

Kanka ben anlamadım herkes tutturmuş da site de site, konuda zaten virüs yiyeceğin siteden belli olur tamam da öyle seçici bir site değil, girdiğin gibi virüs var kardeşim demediği sürece indirilebilir. Zaten çoğu yer birbirinden alıyor, şurada oyunun ismini yazıp indir desen zaten direkt güvenilir bir sürü site çıkıyor.
A2 seviye ingilizce gördüm fakat A2 seviye Türkçeyi ilk kez görüyorum.

Oynamak istediğiniz oyunlar Game Pass tarzı servislerde mevcutsa alıp oyanayabilirsiniz zaten. Uzun uzun oynamak istediğiniz oyunlar varsa da indirimlerde alabilirsiniz. Ek olarak oyuna para verenlere enayilermiş gibi davrananlarında akıllarından süphe ediyorum, korsan oyun oynamayı etik bulmuyorum mümkün olduğunca da oynanmaması gerektiğini savunuyorum.

RDR 2 oynayabilecek bir sistemin varsa, indirim dönemlerinde 100 TL'nin altına düşen bir oyunun fiyatından yakınmaman lazım diye düşünüyorum. Üstelik RDR 2'nin oynanış süresini göz önüne alırsak.
Sistemim yok diyorsan da konu başlığı oyun fiyatlarıyla ilgili olmamalı.
Bro oyunlar 500TL oldu bak en ucuzu.
Yani şurada 1 yıl sonra işler böyle devam ederse 6 oyun aldığın para ile PC toplayabileceksin. O zaman siz de korsan indireceksiniz ama biz sadece izleyeceğiz.

Oyundan virüs bulaşabilecek bir bilgisayara başka her yerden de virüs bulaşabilir. Sağlam antivirüs ile bir şey olması zor. Burada korsana sallayanlar hiç internetten açıp bir film, dizi izlemiyor mu? Hiç MP3 indirmiyor mu? Sallarken bunları da düşününün.

Geri
Yukarı