Oyunları korsan oynamak sakıncalı mı?

Ben burada korsan destekçisi olarak konu açmadım. Destekleyici bir tavır da sergilemedim, kimse de bunu yapmıyor... Lüzumsuzca parlamış olman komik! O adamların emeklerini inkar eden de yok. Desteklenmesini de herkes savunuyor. Daha kaliteli içerik üretebilmeleri ve karşılığını alabilmeleri için satın alınmalı... Fakat ülkemizin şartları ve kendi ekonomik durumumuz göz önüne alınınca mecbur kalıyoruz bir bakıma. Ha ileride müsait olduğumuzda alır destek oluruz, o ayrı. Yalnızca durumun PC'de olan etkisini sordum. Bazı arkadaşlar, bazı oyunlarda orijinalde sıkıntı yaşarken korsanda daha rahat oynadıklarını da söylemişler. Korsan gerçeği var. İnkar edilemez. Şimdi bu konuları konuşmanın ne gibi bir sakıncası var? Technopat'a ne gibi bir zarar veriyor? Sen desteklemiyorsan kısaca bunu belirtebilirsin. Ama öyle ahkâm keser gibi bozuk Türkçenle onu bunu yapma deme hakkını da görmemelisin kendinde... Herkes; kurallar çerçevesinde, dilediğini sorabilir, konuşabilir, paylaşabilir. Yasak olsa konu açılmazdı. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olm şaka gibi adam o kadar emek veriyor nasıl kar edecek diyor delireceğim lan zaten adamın parası yoksa oyunu alamaz e alamayınca adama bir yararı dokunmuyor korsan indirince ne zararı dokunuyor ne yararı arkadaş adamın zaten alacak parası yok hiçbir türlü adamın yapımcıya yararı dokunamayacak.

Bilgisayarının sağlığını düşünüyorsan daha ucuz oyun oynama yöntemlerine başvurabilirsin. Oyunların hesaplarını satan mağazalar var, onlara bakabilirsin.

Bilgisayarın sağlığıyla korsanın ne alakası var? 😂 20 yıldır korsan oynuyorum daha ne virüs girdiğini gördüm ne de başka bir şey.

Evet. Oyunlar pahalı. Fakat "param yok korsan oynuyorum" geçerli bir sebep değil. Oyun temel ihtiyaç değil ki. Paranız yoksa ücretsiz oyunları oynayın.

Muhtemelen moderatör olduğun için böyle söylüyorsun da sen şimdi hayatında bir kez olsa da korsan kullanmadın mı? Korsanı savunmuyorum ancak 10-15 saat sürecek hikayeli oyunlar minimum 300-500 TL bandına dayanmış ki bu fiyat bandı da artık iyimser bir fiyat oldu. Çoğu yapımcının Türkiye pazarını umursadığı zaten yok, Türkiye'de satış yapıp yapmamayı umursamıyorlar. Olursa olur, olmazsa olmaz kafasında bakıyorlar ki önceden her oyunumu orijinal alırdım. Artık orijinal oyun almaktan çekiniyorum, fiyatları aşırı pahalı oldu ki benim belirli bir kazancım ve gelirim var. Buradaki arkadaşların çoğu öğrenci, o kadar parayı veremezler.

Muhtemelen moderatör olduğun için böyle söylüyorsun da sen şimdi hayatında bir kez olsa da korsan kullanmadın mı? Korsanı savunmuyorum ancak 10-15 saat sürecek hikayeli oyunlar minimum 300-500 TL bandına dayanmış ki bu fiyat bandı da artık iyimser bir fiyat oldu. Çoğu yapımcının Türkiye pazarını umursadığı zaten yok, Türkiye'de satış yapıp yapmamayı umursamıyorlar. Olursa olur, olmazsa olmaz kafasında bakıyorlar ki önceden her oyunumu orijinal alırdım. Artık orijinal oyun almaktan çekiniyorum, fiyatları aşırı pahalı oldu ki benim belirli bir kazancım ve gelirim var. Buradaki arkadaşların çoğu öğrenci, o kadar parayı veremezler.

Hayır moderatör olmamla alakası yok. Ben de tabii ki korsan kullandım. Sadece korsan içerik kullanmanın bu kadar normal karşılanmasını normal bulmuyorum.

Nerden edindiğine göre değişir bu durum, düzgün kaynaklardan edindiğin sürece herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Ancak sanırım senin öğrenmek istediğin şey bu değil.

Korsan indirmek doğru bir şey değil, aynı şekilde yalan söylemek de doğru bir şey değil fakat zorda kaldığımız zaman hepimiz yalan söylüyoruz, söylemişizdir ancak kimse yalanın doğru bir şey olduğunu savunmaz. Korsan oyun oynamayı bu şekilde düşünebilirsin, mecbur kaldığın için yapıyorsun ama doğru bir şey olduğunu düşünme veya savunma bu yeterli benim için.

Aksi takdirde istediğin kadar kullan beni çok enterese etmez açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı