Oyunları korsan oynamak sakıncalı mı?

Merhaba, birçoğu gibi, linkler, virüsler ile uğraşmadan tek tıkla satın alıp indirerek oyun oynamak her zaman istediğim şeylerin başında geliyor. Fakat bir gerçek var ki, param yok. Yargılayabilir, suçlayabilirsiniz fakat param yok yani, ne yapabilirim? Days Gone oynamayı istiyorum, Forza Horizon oynamak istiyorum, Red Dead Redemption 2 oynamak istiyorum. Ve daha birçoğu. Satın almaya kalkarsam 3 ay sadece buna para ayırmam gerekiyor. Şimdi söyler misiniz, korsan oyun oynamak sakıncalı mı? Teşekkürler.

Hocam dediğiniz oyunlar bile indirim dönemlerinde alınabilir fiyatta oluyor. Marketten çıktıktan sonra para üstlerini bile biriktirseniz indirimlerde oyun alabilirsiniz. Çoğu kişi oyunlar pahalı diyor. Paranın yetmediği, bütçe ayıramayacağın oyunları oynama. Bu fikirdeyim.

Merhaba, birçoğu gibi, linkler, virüsler ile uğraşmadan tek tıkla satın alıp indirerek oyun oynamak her zaman istediğim şeylerin başında geliyor. Fakat bir gerçek var ki, param yok. Yargılayabilir, suçlayabilirsiniz fakat param yok yani, ne yapabilirim? Days Gone oynamayı istiyorum, Forza Horizon oynamak istiyorum, Red Dead Redemption 2 oynamak istiyorum. Ve daha birçoğu. Satın almaya kalkarsam 3 ay sadece buna para ayırmam gerekiyor. Şimdi söyler misiniz, korsan oyun oynamak sakıncalı mı? Teşekkürler.
Yazılımcı olmadan çok başvururdum korsana yazılımcı olup yapılan emeği görünce artık öyle şeyler yapasınız gelmiyor. Fiyatlar pahalı ise bunun sebebi steam yada bir başkası değil dolar kuru. İndirimleri bekleyip az sayıda oyun almak mantıklı bence. Hem torrent ya da farklı yerlerde mining riski var. Hiç bulaşmayın derim.

Sen yüksek ihtimal insanlar sana "Ya oyna kanka nedir yani?" desin de içini rahatlat diye bu konuyu açtın. Fakat Technopat bunun için yanlış yer :) Başarılar kardeşim. Çok istiyorsan indir yani ne diyelim?
Sen kuvvetle ihtimal düşünmeden yazıyorsun. Ben yalnızca bilgisayara zarar verir mi diye merak ettim.

Ekonomik olarak durum düzeldiğinde bu davranışa devam etmediğin sürece, öğrenciysen ve ülke durumumuzu göz önünde bulundurursak yaptığın çok normal birşey. Bunda yanlış birşey olmadığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı