Oyunları kurmak için HDD iş görür mü?

Oakenshield

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Dün ikinci el RX 470'li bir sistem aldım. İçerisinde 120 GB SSD mevcut, CS:GO, LoL, ve GTA SA indireceğim. Ama daha LoL'u indirdim 30 GB yer kaldı. Normalde 120GB SSD yeter mi, format mi atmam gerekiyor? SSD almayi düşündüm, fiyatlar çok pahalı HDD alsam nasıl olur diye düşündüm. 250, 500 GB hard disk satın almayı düşündüm. Sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
500 GB HDD yeterli zaten 120 GB SSD'nin bir kısmını arkadaşında dediği gibi Windows kaplıyor. Ve SSD de 30-40 GB boş yer bırakın her zaman.

Benim bildiğim kadarıyla SSD oyunlara etki etmiyor bazı oyunlar dışında (mesela Cyberpunk)
Ben kendi HDD imde en az 10 oyun indirdim oynadım sildim bence SSD fazla gerekyok (uygulamalar için kullanabilirsiniz)

HDD'yi 2. bir disk olarak kullanabilirsin. Windows'u SSD'ye kurduğunda oyunlarda FPS artışı görürsün. Oyunları SSD'ye kurmana gerek yok. Windows'u SSD'ye kurunca oyunları SSD'ye kurmuş gibi olursun.

320gb hdd buldum 100 TL Western digital marka, buda yetmez mi? En fazla csgo, lol bide steam pubg indiricem.
Birde format atmaya gerek varmi arkadaşlar sizce?

320GB HDD buldum 100 TL Western Digital marka, bu da yetmez mi? En fazla CS:GO, LoL bir de Steam PUBG indireceğim.
Bir de format atmaya gerek var mı arkadaşlar sizce?

500 GB HDD öneririm. Format atmana gerek yok, HDD'yi taktığında disk yöneticisi'nden HDD'yi bulup üstüne sağ tıklayıp yeni birim deyip tüm uyarılara ileri dersen diskin gözüküyor.

Geri
Yukarı