Oyunları kurmak için HDD mi SSD mi?

Bütçe
500 civarı

mOOsliman31

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben depolama alacağım şu an PC de 480 GB SSD var ama oyunları sil-kur zor oluyor. Ben de depolama alacağım ama fazla bütçem yok. 2. el almayı düşünüyorum. Oynadığım oyunlar:

Ark.
CS:GO
LoL.
Valorant.
Pes.
The Forest.
WWE.
People playground.
Pro Soccer Online.
GTA 5
RDR2.

Sizce SSD mi alayım HDD mi? SSD alırsam 500GB HDD alırsam 1TB. Sizce ne alayım? HDD alırsam hikayeli oyunları mı Online oyunları mı HDD'ye kurayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ben depolama alacağım şu an PC de 480 GB SSD var ama oyunları sil-kur zor oluyor. Ben de depolama alacağım ama fazla bütçem yok. 2. el almayı düşünüyorum. Oynadığım oyunlar:

Ark.
CS:GO
LoL.
Valorant.
Pes.
The Forest.
WWE.
People playground.
Pro Soccer Online.
GTA 5
RDR2.

Sizce SSD mi alayım HDD mi? SSD alırsam 500GB HDD alırsam 1TB. Sizce ne alayım? HDD alırsam hikayeli oyunları mı Online oyunları mı HDD'ye kurayım?
Kesinlikle SSD HDD alırsan baya sorun çekersin oyunlar daha yavaş açılır bilgisayar yavaşlar vs.

SSD her zaman daha iyidir hız açısından falan HDD yavaş iş görüyor mu evet RDR2 Dead by deadlight Valorant gibi oyunları kurdum HDD'ye şu ana kadar sorun yaşamadım.

Yeterli bütçeniz yoksa HDD almanızı öneririm hocam, şahsen ben sadece online rekabetçi oyunları SSD'ye kuruyorum, yüklenme süreleride öyle aman aman bıktıracak seviyede değil.

Online oyunları SSD'ye kurmanı öneririm.

Hikayeli olanları HDD'ye koyarsam sorun olur mu?

Yeterli bütçeniz yoksa HDD almanızı öneririm hocam, şahsen ben sadece Online rekabetçi oyunları SSD'ye kuruyorum, yüklenme süreleride öyle aman aman bıktıracak seviyede değil.

Bende öyle düşündüm SSD'ye Valorant CS gibi oyunları kurarım HDD'ye RDR 2 pes gibi oyunları kurarım.

Hikayeli olanları HDD'ye koyarsam sorun olur mu?

Bende öyle düşündüm SSD'ye Valorant CS gibi oyunları kurarım HDD'ye RDR 2 pes gibi oyunları kurarım.
Mesela benim SSD'de bir tek CS:GO ve Valorant yüklü, geri kalan bütün oyunlar HDD'de.(örnek; BF, AC, Ready or Not.)

Eğer HDD almaya karar verdiyseniz önerim çok dikkatli olun, kesinlikle gidip hepsiburada, trendyol gibi yerlerden almayın bu diski, kendim şahsen tecrübe ettim, 0 disk almanız neredeyse imkansız, ya 2. el ya da yenilenmiş ürün gönderiyorlar, İtopya, İncehesap gibi sitelerden alabilirsiniz.

Mesela benim SSD'de bir tek CS:GO ve Valorant yüklü, geri kalan bütün oyunlar HDD'de.(örnek; BF, AC, Ready or Not.)

Eğer HDD almaya karar verdiyseniz önerim çok dikkatli olun, kesinlikle gidip Hepsiburada, Trendyol gibi yerlerden almayın bu diski, kendim şahsen tecrübe ettim, 0 disk almanız neredeyse imkansız, ya 2. el ya da yenilenmiş ürün gönderiyorlar, İtopya, İncehesap gibi sitelerden alabilirsiniz.

Tamam ben bir tane buldum 700'e İtopya'dan.

Yeni konular

Geri
Yukarı