Oyunları Türkçe mi oynarsınız yoksa İngilizce mi?

Türkçe mi İngilizce mi?

• Türkçe

Oy: 40 62,5%
  • İngilizce

Oy: 32 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    64

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Türkçe mi oynarsınız yoksa İngilizce mi? Şahsen ben Valorant‚ LoL gibi rekabetçi oyunları Türkçe dil desteği olmasına rağmen İngilizce oynarım çünkü karakterlerin orijinal sesleri daha iyi geliyor. Hikayeli bir oyun oynayacağım zaman İngilizce seslendirme ve Türkçe yama yaparım ki hikayeyi anlayabileyim. Keza dizi film izlerken de İngilizce seslendirme Türkçe alt yazı izlerim. Peki ya siz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendisinden Türkçe varsa Türkçe. Onun dışında İngilizce. Rekabetçi oyunlarda ise değişiyor.
Mesela Valorant ne hikmetse İngilizce. Ellemedim, öyle duruyor. Steam de öyle, Chrome bile öyle.
İngilizce ile bir derdim olmadığı için çok takmıyorum. Öyle yama yüklemek için 40 takla atmıyorum.

10-15 dakika İngilizce oynarım, anlıyorsam devam ederim. Ama ağır bir İngilizce kullanılmışsa yama işlerine girişirim.

Sanırım, ankete katılacak olursam İngilizce'yi seçeceğim.

Eğer firma koymuşsa veya çok kaliteli bir çeviri yapılmışsa Türkçe, diğer türlü İngilizce ama İngilizce oynamak daha avantajlı
Aynen. Mesela Valorant oynuyorum karakterler ultilerini kullanınca İngilizce sesleri gaza getiriyor insanı.
Singleplayer=Türkçe, Seslendirmeler İngilizce.
Filmler=Türkçe,eğer beğendiysem bu sefer İngilizce ama Türkçe altyazılı.
Multiplayer=İngilizce.
Ben de öyle yapıyorum. Hikaye oyunları Türkçe Yama rekabetçi oyunları İngilizce.

Geri
Yukarı