Çözüldü Oyunların ana menülerinde ekran kartının fazla ısınması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kydnos

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ve Apex Legends gibi oyunların ana menülerinde veya karakter seçim ekranlarında ekran kartı çok fazla ısınıyor. Oyunda 68 75 derece arası olurken, ana menüde 80 82'ye kadar çıkıyor. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
FPS sabitlemeyi deneyeceğim, muhtemelen karakter seçim ekranlarında 600-900 FPS arası gidip geldiği için yükseliyor diye düşünüyorum. Ana menüde 144'e sabit olduğu için en fazla 65-68 olduğunu gördüm.
Bazı oyun menülerinde 3000 FPS gördüğüm oluyor ama ısınma yok.

Aynen ısınma önlemek için FPS sabitle. MSİ Afterburner ile gelen RTSS uygulamasından yeşil renkli Add düğmesine basın ve oyunun konumuna gidip Exe dosyasını seçin daha sonra Global altındaki seçtiğiniz oyun dosyasına tıklayıp Framerate limit i istediğiniz miktara çekin.
AMD Radeon Software üzerinden sıcaklıklara göre yaptığım fan hızı değerlerinden dolayı çalışıyor, oyuna girince ısınma geçtiği için fan hızını oyunda düşürüyor.

FPS sabitlemeyi deneyeceğim, muhtemelen karakter seçim ekranlarında 600-900 FPS arası gidip geldiği için yükseliyor diye düşünüyorum. Ana menüde 144'e sabit olduğu için en fazla 65-68 olduğunu gördüm.

Bazı oyun menülerinde 3000 FPS gördüğüm oluyor ama ısınma yok.

Aynen ısınma önlemek için FPS sabitle. MSİ Afterburner ile gelen RTSS uygulamasından yeşil renkli Add düğmesine basın ve oyunun konumuna gidip Exe dosyasını seçin daha sonra Global altındaki seçtiğiniz oyun dosyasına tıklayıp Framerate limit i istediğiniz miktara çekin.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı