Oyunların gelecekteki sistem gereksinimleri

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bugün Shadow of the Tomb Raider oyununu oynarken Afterburner değerlerine bir göz attım ki ne göreyim? 1080p Ultra ayarlarda GTX 1080'de 6.4 GB VRAM kullanımı, 14 GB RAM kullanımı gördüm. 1080P'de bile böyleyse artık 1440p Gaming için 32 GB RAM ve en az 16 GB VRAM şart gibi duruyor ya da Ultra ayarlarda oynayamayacağız oyunları. Ekran görüntüsünü atacaktım ancak bilgisayarı kapatıp açtığım için atamadım şu an. Bu konuda sizler neler düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknoloji çok hızlı gelişiyor. Buna oyun sektörü de dahil. 3-3.5 yıl önce çıkan gtx 1600 serileri artık hemen hemen güncel oyunlarda ultrada 60 fps oynatamıyor. Şuandan 2-3 sene sonrada rtx 2000 serileri hantallaşmaya başlayacak bence.

Teknoloji çok hızlı gelişiyor. Buna oyun sektörü de dahil. 3-3.5 yıl önce çıkan gtx 1600 serileri artık hemen hemen güncel oyunlarda ultrada 60 fps oynatamıyor. Şuandan 3-4 sene sonrada rtx 2000 serileri hantallaşmaya başlayacak bence.
GTX 1080 1080p'de halen taş gibi. Belki de yaptığım en iyi yatırım oldu kendisi. RT high yaptığımda bile 50 fps veriyor gerçekten gereksiz güçlü kart yapmışlar o zaman 1000 serisinde.

Teknoloji çok hızlı gelişiyor. Buna oyun sektörü de dahil. 3-3.5 yıl önce çıkan gtx 1600 serileri artık hemen hemen güncel oyunlarda ultrada 60 fps oynatamıyor. Şuandan 2-3 sene sonrada rtx 2000 serileri hantallaşmaya başlayacak bence.
2060'lar hantallaşmaya başladı bile.

Güncel düşük seviye bir GPU'nun güncel oyunlar için ömrü 3 4 sene bence o da oyundan oyuna değişir. Ondan sonra yavaş yavaş eskiyor ve 7 8 yıl sonra çöp. Döneminin yüksek seviye GPU'larında ise bu süre bunun 1.5 katı ancak.

Geri
Yukarı