Oyunu Açarken "ms-gamingoverlay" Hatası

Samet.Çınar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Technopat.net'teki 29 Mayıs tarihli Windows 10 Hızlandırma Rehberini yapıyordum, oradan doğru gereksiz programları kaldırma rehberine yönlendiriyordu gittim. Technopat'ın silmeyi önerdiği çoğu programı sildim ancak Calculator işime yarayan bir program olduğu için onu silmedim. Xbox'u silerken yanında birkaç şey daha silindi hatta silinenlerin birinin isminde GameOverlay gibi bir şey yazıyordu. Şimdi oyunu açarken "Bu ms-gamingoverlay bağlantısını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var." uyarısı ile birlikte oyun alta düşüyor. Bunu kapatıp oyuna dönmem gerekiyor.

2018-08-28 (1).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Xbox'u sildiğimde her seferinde bu uyarı ile karşılaşıyordum. Powershell komut satırına;

Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Bu komutu girmen halinde düzelecektir. Komutu girdikten sonra Powershell'in işlemi bitirmesi için bir süre beklemelisin

Dostum bu komutu bende girdimde videodaki adamın ekranında ooo yazıları hızlı hızlı doluyorken bende solda bir ok çıkıyor öyle kalıyor çok uzun beklemedim dolması için. Ne kadar beklemem gerekiyordu ortalama? senin verdiğin kodu yapıştırınca o ok çıkmadı onun yerine olmadı gerektiği gibi dolması gereken yerler doldu bitmesini bekliyorum şuan.
@viserion sayende şu konudaki problemde çözüldü, ikisi birbiriyle bağlantılıymış galiba ama şöyle bir problem var. Bunu yapınca Posta vb. Windows uygulamaları İngilizce oldu.

Windows 10 "Kaçırmamak için oturum açın" problemi

Son düzenleme:
Evet maalesef sonradan Powershell komutu ile uygulamaları geri getirince İngilizce olarak geliyor, ben de bir süre o şekilde idare etmiştim, sonra sürüm 1803 çıkınca temiz kurulum yaparak sorundan kurtulmuştum.

Bu kod bende çalışmıyor. hala aynı hatayla karşılaşıyorum. Xbox game barı kullanmak istediğimde açılmıyor ve bu hata çıkıyo

Geri
Yukarı