Oyunu akıcı oynarken bir anda takılıyor

Onder90

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. PC de oyun oynamak istediğimde hiçbir problem olmadan oyuna giriyorum. Oynamaya başlıyorum ve ilk başta yağ gibi akıyor. 15-20 dk sonra bir anda inanılmaz derecede donmaya-takılmaya başlıyor. Oyun oynanılmaz bir hale geliyor. Ve bu durum oyunun ana menüsüne dönsem de devam ediyor. Menüde seçenekler arasında geçiş yaparken bile işkence çekiyor gibi hareket ediyor. O sırada Alt Tab ile masaüstüne baktım. Mouse bile takılıyor. Oyunu kapattığım zaman her şey normale dönüyor. Sistemi formatladım düzelmedi. Windows 10'dan 11'e geçiş yaptım düzelmedi. Anti-Virüs programları ile tam tarama yaptım virüs falan da yok. Ekran kartı driverı güncelledim olmadı. Eski bir sürüm yükledim yine olmadı. Ekran kartı kablolarını söküp tekrar taktım. Yine işe yaramadı. Oyunu kaldırmıyor olması falan mümkün değil. Düne kadar yoktu böyle bir şey. Bir anda başladı. Bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Sıcaklık değerleri 65-80 arası. Kasa temizliğini de yapıyorum ara ara. 2-3 ayda bir hava kompresörü ile de tozunu pisliğini atıyorum dışarıya.

Geri
Yukarı