Oyunu HDD'den SSD'ye taşıma

Arkadaşlar HDD oyunu SSD taşımak istiyorum nasıl yapabilirim Steam'den taşıyacağım?
İlk olarak steam kütüphanenize girip "yedeklemek istediğiniz oyuna sağ tıklayın > özellikler > yerel dosyalar > oyun dosyalarını yedekle" dedikten sonra açılan pencereden oyunu seçip "ileri > göz at" seçeneklerine tıklayarak oyunu yedekleyebilirsiniz. Daha sonra steam arayüzünde sol üstte bulunan "steam" yazısına tıkladıktan sonra "oyunları yedekle ve geri yükle" kısmından yedeklemiş olduğunuz oyun klasörünü ve kurulumu yapmak istediğiniz diski seçerek halledebilirsiniz.

Pardon steam diye özellikle belirtmişsin, Steam kütüphanende:
Oyuna sağ tıkla.
Özellikler de
Yerel dosyalar yazısının altında Yükleme klasörünü taşı seçeneğine tıkla.
Dizini seçerek taşı.

Oyuna sağ tıkla.
Özellikler de
Dizini seçerek taşı.
2012'den beri steam kullanıyorum ve bunu yeni öğreniyorum desem :D
Oyuna sağ tıkla.
Özellikler de
Dizini seçerek taşı.
Diskler arasında hiç taşımadım ama taşıyacak olursam yedekleyerek yapardım. Artık bunu kullanırım teşekkür ederim :)

Oyuna sağ tıkla.
Özellikler de
Dizini seçerek taşı.

BU Seferde SSD gözükmüyor sadece Yerek Disk C taşıyor
İlk olarak steam kütüphanenize girip "yedeklemek istediğiniz oyuna sağ tıklayın > özellikler > yerel dosyalar > oyun dosyalarını yedekle" dedikten sonra açılan pencereden oyunu seçip "ileri > göz at" seçeneklerine tıklayarak oyunu yedekleyebilirsiniz. Daha sonra steam arayüzünde sol üstte bulunan "steam" yazısına tıkladıktan sonra "oyunları yedekle ve geri yükle" kısmından yedeklemiş olduğunuz oyun klasörünü ve kurulumu yapmak istediğiniz diski seçerek halledebilirsiniz.

Denedim şuan SSD Yedekliyorum Yedekledikten sonra Oyunum Yerel disk D'de silmem gerekiyor mu

BU Seferde SSD gözükmüyor sadece Yerek Disk C taşıyor

Denedim şu an SSD Yedekliyorum Yedekledikten sonra Oyunum Yerel disk D'de silmem gerekiyor mu?

Yedeklediğin oyun oynanabilir halde olmuyor. Onu yedekten SSD'ye tekrar kurman lazım. Eğer elinde harici harddisk varsa ya da mevcut HDD'de yer varsa önce onlardan birine yedekle sonra SSD'ye yedekten kurulum yap.

Yedeklediğin oyun oynanabilir halde olmuyor. Onu yedekten SSD'ye tekrar kurman lazım. Eğer elinde harici harddisk varsa ya da mevcut HDD'de yer varsa önce onlardan birine yedekle sonra SSD'ye yedekten kurulum yap.

Şuan kafam karıştı Oyunum Zaten HDD kurulu Şuan Sizin Dediğiniz Bir şekilde SSD yedekliyorum Yedekledikten sonra nasıl bir kurulum yapmam gerekiyor

İşlem tamamlandıktan sonra Steam kütüphanesinden oyunu başlattığınızda SSD içindeki dosyaları doğrulayıp, oyununuzu SSD üzerinden açacaktır.

Şuan kafam karıştı Oyunum Zaten HDD kurulu Şuan Sizin Dediğiniz Bir şekilde SSD yedekliyorum Yedekledikten sonra nasıl bir kurulum yapmam gerekiyor

Oyunu yedeklediğiniz zaman yedek dosyaları, oyun dosyalarıyla aynı olmuyor. Oyunun dosyalarını önce yedekleyip daha sonra tekrar yedekten SSD'ye kurmanız lazım.

Geri
Yukarı